مدیركل كاهش خطر و بلایا وزارت بهداشت مطرح كرد؛

انتظار كنترل و كاهش شیوع ویروس كرونا در كشور تا اختتام اسفندماه

انتظار كنترل و كاهش شیوع ویروس كرونا در كشور تا اختتام اسفندماه

به گزارش خود درمانی مدیرکل کاهش خطر و بلایا وزارت بهداشت، اظهار داشت: انتظار داریم تا اختتام اسفندماه کنترل بسیار خوبی از شیوع بیماری کرونا در کشور داشته باشیم.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، محمد اسماعیل مطلق امروز سه شنبه در جلسه بررسی روند اجرائی طرح کنترل محله محور کرونا اظهار داشت: هماهنگی برون بخشی برای اجرای هرچه مؤثرتر طرح شهید قاسم سلیمانی در استان لرستان بی نظیر است.
وی، عنوان کرد: این هماهنگی به وجود آمده در استان لرستان بسیار بهتر از بیش تر دانشگاه های علوم پزشکی کشور انجام شده است که جای تقدیر دارد.
مدیرکل کاهش خطر و بلایا وزارت بهداشت با اشاره به روند اجرای طرح شهید سلیمانی، اظهار نمود: با همکاری و تعامل معاونت های بهداشت در دانشگاه ها و سپاه پاسداران از شروع آذرماه تا کنون اقدامات قابل قبولی انجام شده است.
مطلق، اشاره کرد: مراقبت، حمایت و نظارت سه رکن مهم طرح محله محور هستند که مکمل یکدیگر بوده و موجب می شوند بیماریابی بسیار سریع و بموقع صورت گیرد.
وی، اظهار داشت: با روند مثبتی که برنامه در پیش گرفته است انتظار داریم تا اختتام اسفندماه کنترل بسیار خوبی از شیوع بیماری در کشور داشته باشیم.
مدیرکل کاهش خطر و بلایا وزارت بهداشت، مراسم دور همی در شب یلدای پیش رو را یک عامل مهم در بالا رفتن آمار ابتلاء طی هفته های آتی قلمداد کرد و عنوان کرد: دورهمی های شب یلدا امسال باید مدیریت شوند و در این راه نقش صداوسیما و نظارت های تیم های مراقبتی و نظارتی بسیار حائز اهمیت می باشد.
مطلق، اظهار نمود: هم وطنان می توانند دورهمی های یلدایی را به صورت مجازی برگزار کنند چونکه خطر اوج گرفتن ابتلای به کرونا بواسطه مراسم این شب بسیار جدی است.
وی همین طور آموزش و اطلاع رسانی عمومی مردم را در این شرایط حیاتی دانست و اظهار داشت: نقش آموزش و اطلاع رسانی صدا و سیما، رسانه های مجازی و واحد آموزش سلامت در سراسر شهرها برای متقاعد کردن مردم برای حذف دورهمی شب یلدا تأثیرگذار است.


منبع:

1399/09/28
15:40:43
5.0 / 5
772
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت