وزیر بهداشت:

كمبود دستگاه اكسیژن ساز تا یك ماه آتی در كشور رفع می شود

كمبود دستگاه اكسیژن ساز تا یك ماه آتی در كشور رفع می شود

به گزارش خود درمانی وزیر بهداشت اظهار داشت: کمبود دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان های کشور تا یک ماه آتی رفع می شود.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، سعید نمکی بامداد یکشنبه در مراسم افتتاح ۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی خراسان جنوبی اظهار نمود: امروز شاهد افتتاح مجموعه های بهداشتی و درمانی در وضعیت سخت تحریم در خراسان جنوبی بودیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: من خودرا یکی از داغ دارترین فرماندهان کشور می دانم چونکه به هر کجا سفر می کنم تصاویر عزیزانی از کادر درمان را می بینم که در مقابله با کرونا جان خودرا از دست دادند.
آمریکا در مورد تحریم نبودن دارو دروغ می گوید
نمکی افزود: یکی از ناجوانمردنه ترین سیستم های جهانی یعنی دولت آمریکا با تحریم ظالمانه ضعیف ترین و محتاج ترین بندگان خدا را از دارو دریغ کرده و این کذب محض است که می گویند که ما دارو و واکسن را تحریم نکرده ایم.
وی اضافه کرد: هر چند مقایسه ما با حضرت اباعبدالله (ع) مقایسه نادرستی است ولی به نظر من پس از مصیبت هایی که بر سید الشهدا (ع) گذشت، هیچ ملتی به اندازه مردم ایران بواسطه این تحریم های ظالمانه رنج و سختی ندیده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: اما باتوجه به همه این سختی ها وقتی می بینیم با وجود تنگناهای اقتصادی و تحریم در یکی از استان های کشور ۶۴ پروژه افتتاح و دهها پروژه نیز آماده بهره برداری است، بسیار انرژی می گیریم.
نمکی اظهارکرد: اعتقاد ما بر این است تا زمانی که دعای یک مادر شهید و یک مجروح قطع نخاعی در نیمه شبی وجود دارد ما هیچ وقت با شکست رو به رو نخواهیم شد.
وی افزود: ما نخستین سالی است که در اوج تحریم و بلای کرونا بیش از ده هزار تخت بیمارستانی را افتتاح می نماییم که این قبل و پس از انقلاب رخ نداده و این سند افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: متأسفانه رسانه های غربی وقتی آمار فوتی های ناشی از کرونا در کشور ما افزایش می یابد، سخن از وضعیت وخیم شیوع ویروس کرونا در ایران می زنند، اما وقتی آمار رو به کاهش می رود در صحت آمار تشکیک می کند.
نمکی با اعلان اینکه ما علاوه بر جنگ اقتصادی یک جنگ سازمان یافته رسانه ای بسیار قوی نیز داریم که دراین زمینه نیز باید بسیار هوشیار باشیم، اضافه کرد: ما از مرگ حتی یک نفر در هر گوشه دنیا بواسطه کرونا ناخرسند هستیم.
تأمین سه دستگاه سی تی اسکن برای خراسان جنوبی
وی با اشاره به اینکه مردم خراسان جنوبی مردمی دارای مناعت طبع هستند، اظهارکرد: ما در اوج تحریم ها سه دستگاه سی تی اسکن به خراسان جنوبی فرستادیم و مشکل شهرستان بشرویه دراین زمینه را نیز به زودی مرتفع می نماییم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه راه اندازی دانشکده داروسازی بیرجند اقدامی بسیار باارزش بود، بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در ماه های گذشته خواب را از چشمان من گرفته بود، موضوع دستگاه اکسیژن ساز بود.
نمکی با اشاره به اینکه کمبود دستگاه اکسیژن ساز یک مشکل ملی بود، افزود: ما ۲۰۰ اکسیژن ساز فرستادیم و بقیه را با تانکر در حال حل هستیم و برای خراسان جنوبی نیز چند دستگاه فرستاده و چند دستگاه نیز قرارداد داریم.
وی تصریح کرد: تا یک ماه آتی مشکلی به نام کمبود اکسیژن ساز در بیمارستان های کشور نخواهیم داشت که اگر پیک زمستانه گرفتارمان کرد دراین زمینه هراس نداشته باشیم.


منبع:

1399/09/25
15:47:05
5.0 / 5
1118
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت