آمار جهانی كووید ۱۹

آمار جهانی كووید ۱۹

شمار مبتلایان به كروناویروس در جهان به 34 میلیون و 836 هزار و 28 نفر رسیده و تابحال مرگ یك میلیون و 33 هزار و 330 نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها همین طور ۲۵ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۹۹۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تابحال بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا با بیش از ۷.۵ میلیون مبتلا و همین طور بیش از ۲۱۳ هزار قربانی تاکنون، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان، الان بعد از آمریکا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را در جهان دارند و هم اکنون شمار مبتلایان در هند از ۶.۴ میلیون نفر فراتر رفته است.
همین طور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب چهار کشور اول دنیا از نظر بیشترین تعداد قربانیان کووید-۱۹ هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا هفت میلیون و ۵۴۹ هزار و ۳۲۳ مبتلا، ۲۱۳ هزار و ۵۲۴ قربانی
۲. هند شش میلیون و ۴۷۳ هزار و ۵۴۴ مبتلا، ۱۰۰ هزار و ۸۷۵ قربانی
۳. برزیل چهار میلیون و ۸۸۲ هزار و ۲۳۱ مبتلا، ۱۴۵ هزار و ۴۳۱ قربانی
۴. روسیه یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۴۳ مبتلا، ۲۱ هزار و ۷۷ قربانی
۵. کلمبیا ۸۴۱ هزار و ۵۳۱ مبتلا، ۲۶ هزار و ۳۹۷ قربانی
۶. پرو ۸۲۱ هزار و ۵۶۴ مبتلا، ۳۲ هزار و ۶۰۹ قربانی
۷. اسپانیا ۸۱۰ هزار و ۸۰۷ مبتلا، ۳۲ هزار و ۸۶ قربانی
۸. آرژانتین ۷۷۹ هزار و ۶۸۹ مبتلا، ۲۰ هزار و ۵۹۹ قربانی
۹. مکزیک ۷۵۳ هزار و ۹۰ مبتلا، ۷۸ هزار و ۴۹۲ قربانی
۱۰. آفریقای جنوبی ۶۷۷ هزار و ۸۳۳ مبتلا، ۱۶ هزار و ۹۰۹ قربانی
بعد از آن کشورهای فرانسه با ۵۸۹ هزار و ۶۵۳ مبتلا، انگلیس با ۴۶۷ هزار و ۱۴۶ مبتلا، شیلی با ۴۶۶ هزار و ۵۹۰ مبتلا، ایران با ۴۶۴ هزار و ۵۹۶ مبتلا، عراق با ۳۷۲ هزار و ۲۵۹ مبتلا، بنگلادش با ۳۶۶ هزار و ۳۸۳ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۳۵ هزار و ۵۷۸ مبتلا، ترکیه با ۳۲۱ هزار و ۵۱۲ مبتلا، ایتالیا با ۳۱۹ هزار و ۹۰۸ مبتلا، فیلیپین با ۳۱۶ هزار و ۶۷۸ مبتلا، پاکستان با ۳۱۳ هزار و ۹۸۴ مبتلا، آلمان با ۲۹۸ هزار و ۳۶۳ مبتلا، اندونزی با ۲۹۵ هزار و ۴۹۹ مبتلا، سرزمین های اشغالی با ۲۵۸ هزار و ۹۲۰ مبتلا، اوکراین با ۲۱۷ هزار و ۶۶۱ مبتلا، کانادا با ۱۶۲ هزار و ۶۵۹ مبتلا، اکوادور با ۱۳۹ هزار و ۵۳۴ مبتلا، بولیوی با ۱۳۶ هزار و ۲۱۹ مبتلا، رومانی با ۱۳۲ هزار و ۱ مبتلا، مراکش ۱۲۸ هزار و ۵۶۵ مبتلا، هلند با ۱۲۷ هزار و ۹۲۲ مبتلا، قطر با ۱۲۶ هزار و ۱۶۴ مبتلا، بلژیک با ۱۲۴ هزار و ۲۳۴ مبتلا، پاناما با ۱۱۳ هزار و ۹۶۲ مبتلا، جمهوری دومینکن با ۱۱۳ هزار و ۳۵۰ مبتلا، قزاقستان با ۱۰۸ هزار و ۱۰۶ مبتلا، کویت با ۱۰۶ هزار و ۸۷ مبتلا و مصر با ۱۰۳ هزار و ۴۶۶ مبتلا تابحال بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.1399/07/12
13:36:02
5.0 / 5
1642
تگهای خبر: امداد , بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت