رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خبرداد

توزیع 290 دستگاه كمك تنفسی برای بیماران

توزیع 290 دستگاه كمك تنفسی برای بیماران

به گزارش خود درمانی رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از توزیع 290 دستگاه كمك تنفسی برای مبتلایان به كرونا آگاهی داد و اظهار داشت: برای مقابله با كرونا برنامه ریزی ها انجام شده و قراردادهای مختلفی را با تولیدكنندگان داخلی منعقد كرده ایم تا بتوانیم دستگاه های سرمایه ای و ملزومات مصرفی مورد نیاز مقابله با كرونا را برای پاییز و زمستان فراهم نماییم.


دکتر مهدی یوسفی در گفت و گو با ایسنا، درباره جزئیات ارسال تجهیزات سرمایه ای به بیمارستان های دولتی، اظهار داشت: از شروع بروز کرونا تابحال بیش از هزار و ۵۵ تخت ویژه ICU و CCU بین مراکز درمانی توزیع شده است.
وی با اعلان اینکه حدود ۲۹۰ دستگاه BIPAp یا کمک تنفسی نیز برای بیماران مبتلا به کرونا ارسال شده است، اضافه کرد: به لطف خدا طی یک ماه گذشته ۱۳۹۰ تخت و تشک بستری تولید داخل برای دانشگاه های علوم پزشکی ارسال کردیم و تعداد ۱۰۶ دستگاه ونتیلاتور فقط در ۵ روز گذشته توزیع کردیم. همین طور از شروع بروز کرونا تا کنون ۱۸۹۹ دستگاه را توزیع کردیم. همین طور تعداد زیادی پمپ سرم، پمپ سرنگ، تخت احیا و... نیز به مراکز درمانی ارسال شده است.
یوسفی اظهار داشت: همیشه حفظ جان و سلامت مردم کشور از اولویت های حائز اهمیت وزارت بهداشت بوده است. بدین سبب برای مقابله با کرونا برنامه ریزی ها انجام شده و قراردادهای مختلفی را با تولیدکنندگان داخلی منعقد کرده ایم تا بتوانیم دستگاه های سرمایه ای و ملزومات مصرفی مورد نیاز مقابله با کرونا را برای پاییز و زمستان فراهم نماییم.
منبع:

1399/06/05
12:47:38
5.0 / 5
1673
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت