علوم پزشكی اراك تاكید كرد:

تجویز رمدسیویر فقط برای بیماران بدحال كرونایی

تجویز رمدسیویر فقط برای بیماران بدحال كرونایی

مركزی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی اراك تصریح كرد: داروی رمدسیویر فقط برای بیماران بدحال كرونایی و با نظر تیم پزشكی تجویز می شود.


دکتر عباس علیمرادیان در گفتگو با ایسنا، در مورد تهیه و تجویز داروی رمدسیویر برای بیماران مبتلا به کرونا در استان مرکزی اظهار نمود: آنچه سهمیه استان مرکزی از این دارو بوده دریافت شده است و دو تا سه مرتبه هم خارج از سهمیه نیاز استان را تأمین کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه تابحال درقالب چهار تا پنج مرتبه بیشتر از ۵۳۰ عدد رمدسیویر برای استان تهیه شده است، اظهار داشت: قبلا با عنایت به این که بیمارستان امیرالمومنین تنها سانتر درمان بیماران مبتلا به کرونا بود، سهمیه در این بیمارستان توزیع می شد، اما با عنایت به افزایش آمار، به تناسب، سهمیه دارویی دریافت شده بین بیمارستان های استان توزیع می شود.
علیمرادیان با تاکید بر اینکه در این لحظه هنوز رمدسیویر بعنوان داروی قطعی در پروتکل درمانی بیماران کرونایی جای نگرفته است ولی بعنوان داروی موثر تهیه، تولید، توزیع و تجویز می شود، اظهار داشت: این دارو صرفاً برای بیماران بدحال کرونایی تجویز و با دُز محدود و صرفاً در بیمارستان مصرف می شود.
وی خاطرنشان کرد: این دارو فقط باید در بیمارستان مصرف شود و در واقع عرضه آن در بیرون از بیمارستان مشمول قاچاق می شود هرچند که رمدسیویر موجود در بازار امکان دارد تقلبی باشد و به هیچ عنوان وزارت بهداشت یا معاونت غذا و دارو تهیه آن از خارج از بیمارستان را سفارش نمی کند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه تجویز این دارو در داخل بیمارستان توسط تیم پزشکی شامل متخصص عفونی، ریه و داخلی انجام می شود، اظهار داشت: اگر بیمار بدحال باشد و مشکل کبدی و کلیوی نداشته باشد با تایید تیم پزشکی دُز محدود به او تزریق می شود در غیر این صورت، دیگر داروهای موجود در پروتکل درمانی برای بیمار تجویز می شود.
علیمرادیان اضافه کرد: داروی رمدسیویر وارد ایران نشد و تنها مقداری در چارچوب هدیه سازمان جهانی بهداشت وارد کشور شد، ولی یک شرکت داخلی مبادرت به تولید کرد که هم اکنون در مدار تولید است و بطور قطع با این روند میزان توزیع افزایش خواهد یافت.1399/06/02
17:35:39
5.0 / 5
1616
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت