بیش از 600 هزار مبتلا به كرونا در آفریقای جنوبی

بیش از 600 هزار مبتلا به كرونا در آفریقای جنوبی

به گزارش خود درمانی وزارت بهداشت آفریقای جنوبی روز گذشته (جمعه) اعلام نمود: موارد تأیید شده مبتلاشدن به كرونا در این كشور از 600 هزار نفر فراتر رفته است، بااینكه تعداد موارد جدید از زمان اوج شیوع در ماه ژوئیه در حال كاهش است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، با وجود اعمال یکی از سخت ترین قرنطینه های جهانی در اواخر ماه مارس، زمانی که این کشور تنها چند صد مورد مبتلاشدن به کرونا داشت، آفریقای جنوبی شاهد افزایش موارد مبتلاشدن به عفونت های کروناویروسی بوده که آنرا به یکی از درگیرترین کشورهای قاره آفریقا با کرونا تبدیل کرد.
طبق داده های دولتِ این کشور و سازمان جهانی بهداشت، وزارت بهداشت آفریقای جنوبی در اطلاعیه ای اعلام نمود که هم اکنون این کشور در مجموع ۶۰۳ هزار و ۳۳۸ مورد مبتلاشدن و ۱۲ هزار و ۸۴۳ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا داشته است که بیش از نیمی از موارد قاره آفریقا و حدود ۴۷ درصد از مرگ های آنرا شامل می شود.
آفریقای جنوبی، صنعتی ترین اقتصاد آفریقا روز جمعه ۳۳۹۸ مورد جدید مبتلاشدن به کرونا را گزارش داد، در مقایسه با اوج بیش از ۱۳ هزار مورد روزانه در ماه ژوئیه کاهش یافته است.
بحران کووید-۱۹ اقتصاد آفریقای جنوبی را در حالت رکود قرار داده است و میلیون ها نفر از ساکنان آفریقایی جنوبی را عمیق تر به سمت فقر شدید سوق داده است.
بنا بر گزارش رویترز، دولت آفریقای جنوبی در این هفته محدودیت های قرنطینه ای را کم کرد تا به بیشتر بخش های اقتصاد اجازه بازگشایی دهد اما رئیس جمهوری این کشور هشدار داد که اگر مردم هوشیار نبوده و رعایت نکنند، موارد مبتلاشدن می تواند باردیگر افزایش یابد.

منبع:

1399/06/01
22:40:15
5.0 / 5
1925
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت