وزیر بهداشت:

درباره برگزاری كنكور سراسری، امروز تصمیم گیری می شود

درباره برگزاری كنكور سراسری، امروز تصمیم گیری می شود

وزیر بهداشت با اشاره به اینكه پیشنهاد وزیر علوم درباره تعویق یك ماهه كنكور سراسری دریافت شده و امروز به شكل اضطراری در ستاد ملی مقابله با كرونا مطرح و تصمیم گیری می شود، اظهار داشت: وزارت بهداشت بعنوان متولی سلامت هیچگاه اجازه شكست هیچ پروتكلی را نخواهد داد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی درباره برگزاری کنکور سراسری اظهار داشت: کنکور سراسری باید در موقع مقرر که در ستاد ملی کرونا قید و تصویب شده بود، برگزار می شد، اما در آنجا هم گفته بودیم که شیوه نامه ها و استانداردها را کمی سخت تر خواهیم گرفت.
وی اضافه کرد: کنکور کارشناسی ارشد و دکتری با حداقل شکست پروتکل ها و شیوه نامه های ابلاغی برگزار گردید. ما از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد خیلی راضی بودیم البته در آنجا هم مواردی از مشکلات و نارسایی ها داشتیم اما بسیار اندک بود؛ به صورتی که از ۴۵۰ تا عکسی که از ۵۳۰۰ مراقبی که در کنکور ارشد گذاشته بودم و دریافت کردم، به جز چهار پنج مورد، مابقی موارد فوق العاده خوب بود.
وزیر بهداشت اضافه کرد: قرار بود ما با همین الگو کنکور آزمون سراسری را هم برگزار نماییم منتهی در آنجا گفته بودیم که شیوه نامه ها واستانداردها را کمی سخت تر خواهیم گرفت؛ چونکه اگر فاصله بین دو نفر در کارشناسی ارشد را یک متر و ۶۰ در نظر می گیریم به علت این است که آنها به بلوغ بیشتری از تفکر بهداشتی رسیده اند. بطور قطع یک دختر بچه یا پسر بچه که از دبیرستان می رود و می نشیند پشت آن صندلی، رعایت شیوه نامه ها برایش سخت تر است؛ به خصوص در استان هایی که هوا گرم تر است. فاصله ها باید به کونه ای گرفته شود که هیچ نوجوانی در اثر ورود به جلسه امتحان کنکور سراسری گرفتار گرفتاری نشود. همه این بچه ها بچه های خود ما هستند و نمی توانیم نسبت به سلامتشان بی تفاوت باشیم.
نمکی تصریح کرد: برای اطمینان بخشی به خانواده ها شیوه نامه ها را سخت تر کرده ایم. روز گذشته در جلسه ای با اعضای محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش پرسیدیم چقدر بضاعت برای اجرای پروتکل ها وجود دارد که اعلام نمودند اگر فاصله ها را کمتر کنید امکان اجرایش وجود خواهد داشت که اعلام کردیم ما از پروتکل هایمان عدول نخواهیم کرد؛ چونکه عدول از پروتکل ها یعنی رضایت دادن به آلودگی یک فرزند این سرزمین که زیر بار آن نخواهیم رفت.
وزیر بهداشت افزود: عزیزان ما در مجلس شورای اسلامی هم از همین تفکر حمایت کردند؛ البته عزیزان وزارت علوم هم قصد شکست پروتکل ها را نداشتند و بحث شان این بود که مدت تعیین شده برایشان کافی نیست و اگر قرار باشد پروتکل ها اجرا شود، لزوم دارد که یک ماه کنکور را به تعویق بیندازیم. پیشنهاد وزیر علوم کتبا دریافت شد و قرار شد به شکل اضطراری امروز در ستاد ملی مطرح شود و تصمیم گیری را به ملت شریف ایران اعلام نماییم.
وی با تاکید بر اینکه قرار نیست کنکور اصلا برگزار نشود، خاطرنشان کرد: اینکه این کنکور احیانا با یک ماه تاخیر صورت گیرد بحثی است که وزیر علوم اعلام نمودند و باید در مورد آن تصمیم گرفت اما، آنچه که باید بدانید مطلقا اتفاق نخواهد افتاد این است که وزارت بهداشت بعنوان متولی سلامت و بعنوان دستگاهی که همواره تلاش کرده با مردم با صداقت و شرافت و یکرنگی صحبت کند، ما هرگز اجازه شکست هیچ پروتکلی را نخواهیم داد و بعنوان امین مردم این سرزمین حتی اگر شب آخر احساس نماییم مقرر است پروتکلی شکسته شود و جان فرزندی از فرزندان این سرزمین به خطر بیفتد اجازه برگزاری کنکور را نخواهیم داد.
منبع:

1399/05/21
14:15:42
5.0 / 5
1790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت