محققان استرالیایی ادعا می كنند؛

گرما در بیماری كووید ۱۹ ارزش درمانی دارد

گرما در بیماری كووید ۱۹ ارزش درمانی دارد

به گزارش خود درمانی محققان معتقدند گرما می تواند بعنوان یك اقدام درمانی در بیماری كووید ۱۹ استفاده گردد.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، محققان می دانند که ویروس های دارای پوشش چربی نظیر کروناویروس ها و رینوویروس ها می توانند برای مدت طولانی در شرایط خشک و سرد باقی بمانند که می تواند منجر به افزایش عفونت های تنفسی شود.
همزمان این ویروس ها که عامل سندروم تنفسی شدید هستند به گرما حساس هستند و دماهای قابل تحمل برای انسان ها می تواند برای نابودی پوشش چربی ویروس و غیرفعال کردن آنها کافی باشد.
معمولاً در پستانداران، تب روشی برای کنترل عفونت است و همواره از گرما به شکل چشمه های اب گرم و اتاق سونا برای درمان و جلوگیری از عفونت های مجاری تنفسی استفاده می شده است.
از اینرو محققان معتقدند دسترسی ساده به این منابع ارزان، علاوه بر فواید جسمی و روانشناختی، می تواند گزینه مطلوبی برای کمک به مقابله با عفونت های تنفسی باشد.
دکتر «مارک کوهن»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه اکستریم ولنس استرالیا، در اینباره می گوید: «توانایی شرایط سرد و خشک در افزایش عفونت ویروسی در مطالعه بر روی موش ها به اثبات رسیده است. در مقایسه با رطوبت ۵۰ درصد، رطوبت حدود ۲۰ درصد باعث اختلال در مکانیسم دفاع ضدویروسی درونی شده و روند ترمیم بافت را می کاهد که منجر به بیماری شدیدتر می شود.»
محققان معتقدند در فاز اولیه عفونت ویروسی، استنشاق هوای گرم و مرطوب می تواند از خط اولیه دفاع سیستم ایمنی حفاظت کند.
دکتر کوهن در ادامه می افزاید: «استنشاق بخار همرا با اسانس های معطر با خواص ضدویروسی می تواند به کاهش بار ویروسی کمک کرده و باعث تسکین جسمی و روانی هم شود.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1399/05/20
22:19:56
5.0 / 5
2155
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت