رئیس كل بیمه مركزی خبر داد

پرداخت هزینه كرونا به دارندگان بیمه تكمیلی

پرداخت هزینه كرونا به دارندگان بیمه تكمیلی

خود درمانی: طبق اعلام رئیس كل بیمه مركزی، كسانی كه بیمه درمان تكمیلی دارند در صورت مبتلاشدن به كرونا می توانند هزینه های پزشكی خودرا دریافت نمایند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، غلامرضا سلیمانی امروز (دوشنبه) در نشست خبری که به صورت وبینار انجام شد در ارتباط با وضعیت پرداخت بیمه به بیماران کرونایی توضیحاتی ارائه کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به توافقی که در ارتباط با تامین هزینه درمان بیماران کرونایی صورت گرفته است اظهار داشت که مقرر شد کسانی که بیمه درمان تکمیلی دارند در صورت مبتلاشدن به کرونا، هزینه های پزشکی خودرا دریافت نمایند.
وی در ادامه با اشاره به سایر اقدامات انجام شده در صنعت بیمه در جریان کرونا اظهار داشت: بیمه مرکزی در اسفندماه ۴۶۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت برای تسریع درمان بیماران کرونایی پرداخت کرده است.

سلیمانی افزود: برای این که بتوانیم قسمتی از مشکلات کرونا را حل نماییم شرکت های بیمه برای پوشش ویژه این بیماری در چارچوب طرح های بیمه عمر اعلام تمایل کرده و ما نیز از آن استقبال کرده ایم.

آخرین خبر از خسارت هواپیمای اوکراینی

اما رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به ایسنا در ارتباط با آخرین وضعیت تعیین خسارت و پرداخت بیمه هواپیمای ساقط شده اوکراینی در دی ماه سال قبل اظهار داشت که با توجه به این که این مساله هیچ ارتباطی به شرکت های بیمه ایرانی نداشت ما اصلا ورود نکردیم.

وی اضافه کرد: موضوع بیمه و خسارت هواپیمای اوکراینی بین دو طرف ایران و اوکراین است و با توجه به این که توسط شرکت های بیمه اوکراین و بیمه اتکایی اروپایی بیمه شده است هیچ ارتباطی به صنعت بیمه ما نداشته و تعهدی در این رابطه نداریم.
سرانه ۷۱۰ هزار تومانی بیمه در ایران

رییس کل بیمه مرکزی در ادامه به وضعیت بیمه در کشور نیز اشاره داشت و اظهار داشت: سرانه حق بیمه در ایران ۷۱۰ هزار تومان است و باتوجه به این که این رقم به صورت میانگین در کشورهای پیشرفته به ۸۱۸ دلار می رسد که ما فاصله بسیاری با آن داریم.

وی همین طور با اشاره به این که میزان ریسک تحت پوشش در کشور حدود ۵۰۰ میلیارد دلار است، افزود: حدودا تمامی پروژه ها و ریسک ها توسط شرکت های اتکایی و بیمه گر مستقیم و حتی بیمه مرکزی تحت پوشش قرار دارد و امیدواریم توزیع ریسک به شرکت های خارجی را باردیگر شروع نماییم.

سلیمانی درباره وضعیت بیمه های زندگی نیز تصریح کرد: هم اکنون ۲۴ میلیون نفر تحت پوشش بیمه های زندگی قرار دارد که ۱۴.۷ درصد از پرتفوی کل صنعت بیمه را تشکیل می دهد. این در حالیست که ما به دنبال ایجاد صندوق بازنشستگی خصوصی هستیم تا افراد بتوانند در کنار صندوق های بیمه الزامی در صندوق های بیمه خصوصی هم عضو شوند.

منبع:

1399/05/20
13:57:29
5.0 / 5
1789
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت