تاثیر برخی آنتی بادی ها در درمان كووید-19

تاثیر برخی آنتی بادی ها در درمان كووید-19

خود درمانی: نتایج یك آزمایش جدید نشان داده است كه برخی آنتی بادی های در رابطه با بیماری كووید-19 ممكنست در درمان این بیماری و پیش گیری از مبتلاشدن به آن موثر باشند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، متخصصان علوم پزشکی در بررسی های خود روی حیوانات آزمایشگاهی آنتی بادی هایی را در بعضی بهبودیافتگان از بیماری کووید-۱۹ پیدا کردند که این آنتی بادی ها می توانند در درمان افراد مبتلا به این بیماری و حتی مصونیت در مقابل این عفونت مفید باشند.
گروهی از متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه کلمبیای شهر نیویورک در این زمینه اظهار داشتند: این آنتی بادی ها همچون موثرترین آنتی بادی در مقابل کروناویروس جدید هستند و امکان تولید آن توسط شرکت های داروسازی و با میزان بالا وجود دارد.
این پزشکان برمبنای بررسی های خود بیان کردند: حالا مجموعه ای از آنتی بادی ها موجود است که در مقایسه با دیگر آنتی بادی های کشف شده تاکنون، موثرتر و متنوع تر هستند.
در نتایج آزمایشاتی که قبل از این انجام گرفته، آمده است: افرادی که به نوع شدیدتر بیماری گرفتار شده اند از آنتی بادی های قویتری برخوردار می باشند.
همین طور پژوهشگران آمریکایی اظهار داشتند: این تصور وجود دارد افراد مبتلا به نوع شدیدتر بیماری، مدت زمان طولانی تری با حجم بیشتری از ویروس مواجهند به شکلی که سیستم ایمنی بدن آنان اجازه پیدا کرده تا واکنش قوی تری در مقابل عفونت از خود نشان دهد. این وضعیت مشابه با آن چیزی است که در مورد ویروس HIV تجربه کرده ایم.
پژوهشگران دریافتند آنتی بادی های خالص و خنثی کننده آنان، مصونیت قابل توجهی از کروناویروس را در گونه های همستر به وجود می آورد و قصد دارند تا مطالعات بیشتری را در حیوانات دیگر و انسان انجام دهند.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، این تیم پزشکی با اعلان اینکه هم اکنون داروها و واکسن های مختلفی در مراحل آزمایشگاهی قرار دارند و ممکنست برای چند ماه آینده عرضه نشوند، تاکید کردند: آنتی بادی های خنثی شده و بدست آمده از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ می تواند در درمان بیماران دیگر و حتی پیش گیری از مبتلاشدن در افرادی که در معرض ویروس قرار دارند به کار گرفته شوند.
منبع:

1399/05/09
22:49:27
5.0 / 5
2103
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت