اخطار شیوع غیرقابل كنترل كرونا در هنگ كنگ

اخطار شیوع غیرقابل كنترل كرونا در هنگ كنگ

به گزارش خود درمانی مقامات هنگ كنگ ضمن تشدید اقدامات فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با موج جدید كرونا اخطار دادند كه افزایش ناگهانی شمار مبتلایان جدید كرونا و ثبت ۱۰۰ مورد جدید، شیوع این عفونت را در هنگ كنگ غیر قابل كنترل كرده است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، هنگ کنگ یکی از نخستین مناطقی بود که بعد از چین درگیر شیوع کروناویروس جدید شد.
این شهر موفقیت قابل ملاحظه ای در مقابله با این بیماری داشت و تا آخر ژوئن هم به انتقال محلی این عفونت تمام کرد.
با این وجود در دو هفته گذشته انتشار کرونا بار دیگر افزایش یافته و بیم آن می رود که این دفعه عفونت به صورت چراغ خاموش در بین جمعیت فشرده ۷.۵ میلیون نفری هنگ کنگ در حال گسترش باشد.
روز گذشته مقامات هنگ کنگ اعلام نمودند بیشتر از ۵۰۰ مورد مبتلا شدن به کرونا تنها در دو هفته گذشته تأیید شده است که تقریباً یک سوم موارد مبتلا شدن از زمان آغاز شیوع این بیماری به حساب می آید.
روز گذشته (یکشنبه) ۱۰۸ مورد ابتلای جدید توسط مقامات بهداشتی هنگ کنگ به ثبت رسید که بالاترین میزان روزانه آن تا به امروز بوده و مجموع آمارهای کرونا را به ۱۸۸۶ مورد رسانده است.
هفته گذشته اقدامات جدید فاصله گذاری اجتماعی در هنگ کنگ اعلام شده و خیلی از مشاغل همچون کافه ها، سالن های بدنسازی و کلوپ های شبانه تعطیل شدند و استفاده از ماسک به صورت همگانی در حمل و نقل عمومی الزامی شد. رستوران ها هم تنها مجاز به عرضه غذای بیرون بر در عصرها هستند.
اما این اقدامات از روز گذشته تشدید شده است، به صورتی که استفاده از ماسک به صورت همگانی در تمامی محیط های عمومی الزامی شده و به تمامی افراد دستور دورکاری در صورت امکان داده شده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، با عنایت به پر شدن ظرفیت بیمارستان ها در هنگ کنگ همینطور مقرر است ۲۰۰۰ اتاق مخصوص قرنطینه برای افرادی که تست کرونای آنها مثبت اعلام می شود، مهیا شود.
منبع:

1399/04/30
23:09:24
5.0 / 5
2704
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت