در بیانیه همكاری سازمان های بین المللی مطرح شد

همبستگی جهانی برای تولید واكسن كووید ۱۹

همبستگی جهانی برای تولید واكسن كووید ۱۹

به گزارش خود درمانی بیانیه مشترك نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و سازمان ملل متحد برای افزایش تلاش ها برای اتحاد و همبستگی مردم برای تولید واكسن كووید ۱۹ منتشر گردید.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، بیانیه مشترک نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و سازمان ملل متحد برای افزایش تلاش ها برای اتحاد و همبستگی مردم برای تولید واکسن کووید ۱۹ منتشر گردید.
این بیانیه با پوشش چشم گیر رسانه های مهم جهانی و با نقل بیشتر از ۱۰۰۰ رسانه همچون رسانه های اجتماعی، بازخورد موفقیت آمیزی داشت. این بیانیه قبل از اجلاس واکسن در لندن توسط اتحادیه جهانی واکسن که از ۴ ژوئن شروع شده، مطرح و با اقبال رسانه ها مواجه گردید. در این بیانیه آمده است:
نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و سازمان ملل متحد خواهان اتحاد بین این دو سازمان هستند تا تلاش هایشان را برای توسعه، آزمایش، افزایش تولید ابزار تشخیص ایمن، مؤثر، با کیفیت، مقرون به صرفه، درمانی، دارویی و واکسن را بالا برند. به صورت خاص ما از دولت ها، بخش خصوصی، سازمان های بین المللی و جامعه مدنی می خواهیم تا نسبت به «واکسیناسیون یک ملت» متحد شوند.
کووید ۱۹ یک بیماری جهانی است که روی همه افراد در سرتاسر جهان تاثیر می گذارد، اما تاثیر نامتناسب آن بر بیشتر گروه ها و افراد صدمه پذیر هم انکارناپذیر است. از آنجائیکه رقابت برای شناسایی مؤثرترین ابزارهای مبارزه با این ویروس با سرعت مداوم ادامه دارد، باید روحیه همبستگی جهانی حاکم شود؛ از هیچکس نباید غافل شد. واکسن مردم باید از افراد مرفه در شهرها تا فقرا در جوامع روستایی، سالمندان و جوانان در اردوگاه ها محافظت کند. قرارداد جهانی اجتماعی برای واکسیناسیون مردم در مقابل بیماری کووید ۱۹ یک لزوم اخلاقی است که همه ما را در بشردوستی کنار هم نگه می دارد.
وحدت و تعهد نسبت به واکسیناسیون مردم در مقابل بیماری کووید ۱۹ باید با همکاری برابر جهانی و ایمن سازی در مقابل بیماری های قابل پیشگیری همراه باشد. با عنایت به شیوع بیماری کووید ۱۹، خدمات معمول ایمن سازی کودکان در حداقل ۶۸ کشور جهان به شدت صدمه دیده است، بطوری که کمپین سرخک در ۲۷ کشور و کمپین های فلج اطفال در ۳۸ کشور به حالت تعلیق در آمده است. حداقل ۸۰ میلیون کودک زیر یک سال هم در معرض بیماری هایی از قبیل سرخک، دیفتری و فلج اطفال هستند. نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و سازمان ملل متحد، همتاهای ملی و بین المللی شان را فرا می خوانند تا به اولویت قرار دادن واکسن ها بعنوان ابزاری اساسی برای جلوگیری از میزان مرگ و میر بیش از اندازه بخصوص در کشورهای کم درآمد و مناطق بشردوستانه ادامه دهند.
در حالی که جهان بر توسعه فن آوری های جدید ضد کووید ۱۹ و در تأمین عرضه خدمات ایمن سازی در سرتاسر جهان سرمایه گذاری می نماید، ما اخطار می دهیم که مداخلات زیست پزشکی که بدون تعامل و مالکیت افراد در پاسخ به بیماری همه گیر است، تا حدی مؤثر خواهد بود. ما عواقب سخت جوامعی که در آنها برخلاف اولویت بندی آن هم در مرحله اولیه همه گیری عمل کرده ایم، مانند ابولا در کنگو را آموخته ایم و نباید همان اشتباه را تکرار نماییم. ازاین رو ما از دولت ها و ایفاگران غیردولتی خواهان اولویت بندی سرمایه گذاری در جوامع هستیم و باید اطمینان حاصل نماییم که همه مردم، بدون تمایز، دانش، منابع و ابزارهای مرتبط جهت محافظت از کووید ۱۹ را در اختیار خواهند داشت. تا زمانی که واکسن افراد در دسترس نباشد، امید به کاهش تاثیر این بیماری در درجه اول بر دانش و رفتار افراد و توانایی آنها در مقاومت در مقابل تاثیر مستقیم و ثانویه کووید ۱۹ خواهد بود.

1399/03/22
20:06:00
5.0 / 5
2484
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت