كرونا در جهان

كرونا در جهان

خود درمانی: طبق تازه ترین آمارها هم اكنون كشورهای آمریكا، برزیل، روسیه، اسپانیا و انگلیس به ترتیب پنج كشور اول به لحاظ بیشترین شمار مبتلایان به كووید 19 در جهان هستند و در كشورهای برزیل، مكزیك و پاكستان ظرف 24 ساعت گذشته تعداد مبتلایان رشد جهشی داشته است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، ایالات متحده با بیش از یک میلیون و ۶۶۰ هزار مبتلا و بالای ۹۸ هزار قربانیِ کرونا همچنان رتبه نخست را در بین کشورهای جهان دارد.
برزیل نیز به یکی از کانون های جدید شیوع ویروس کرونا تبدیل گشته و الان جای روسیه که قبل از این رتبه دوم را در لیست ۱۰ کشور اول داشت، گرفته است. بنابر گزارش ها در بعضی از روزهای گذشته تعداد فوتی ها در برزیل از مرز ۱۰۰۰ نفر در شبانه روز گذشته است. کارشناسان گمان می کنند که تعداد واقعی مبتلایان در برزیل می تواند تا ۱۵ برابر بیش از آمار رسمی ثبت شده باشد.
روسیه نیز که زمانی دسته دسته تیم پزشکی و محموله دارو به چهارگوشه دنیا می فرستاد، حالا سومین جایگاه را در لیست بالاترین آمار مبتلایان کووید ۱۹ در دنیا اشغال کرده است.
انگلیس هم به لحاظ بالاترین شمار قربانیان با بیش از ۳۶ هزار و ۶۰۰ قربانی پس از آمریکا همچنان جایگاه دوم جهانی را حفظ نموده است.
از سوی دیگر در شرایطی که اسپانیا در حال کاهش محدودیت های وضع شده برای مقابله با ویروس جدید کرونا است، آمارها از افزایش تعداد مرگ و میر ناشی از کووید -۱۹ طی روزهای اخیر در این کشور حکایت دارد.
مکزیک و پاکستان هم همچون مناطقی هستند که با ثبت به ترتیب ۳۳۲۹ و ۲۱۶۴ مورد جدید مبتلاشدن تنها ظرف ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قابل توجه تعداد بیماران کووید ۱۹ مواجه بوده اند.
به علاوه در کشورهای هند و پرو به ترتیب با ۱۳۱ هزار و ۹۲۰ مبتلا و نیز ۱۱۵ هزار و ۷۵۴ مبتلا طی روزهای اخیر در روند شیوع این بیماری رشد چشم گیر مشاهده می شود.
بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده یک میلیون و ۶۶۶ هزار و ۸۲۸ مبتلا، ۹۸ هزار و ۶۸۳ قربانی
۲. برزیل ۳۴۹ هزار و ۱۱۳ مبتلا، ۲۲ هزار و ۱۶۵ قربانی
۳. روسیه ۳۳۵ هزار و ۸۸۲ مبتلا، ۳۳۸۸ قربانی
۴. اسپانیا ۲۸۲ هزار و ۳۷۰ مبتلا، ۲۸ هزار و ۶۷۸ قربانی
۵. انگلیس ۲۵۷ هزار و ۱۵۴ مبتلا، ۳۶ هزار و ۶۷۵ قربانی
۶. ایتالیا ۲۲۹ هزار و ۳۲۷ مبتلا، ۳۲ هزار و ۷۳۵ قربانی
۷. فرانسه ۱۸۲ هزار و ۴۶۹ مبتلا، ۲۸ هزار و ۳۳۲ قربانی
۸. آلمان ۱۷۹ هزار و ۹۸۶ مبتلا، ۸۳۶۶ قربانی
۹. ترکیه ۱۵۵ هزار و ۶۸۶ مبتلا، ۴۳۰۸ قربانی
۱۰. ایران ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ مبتلا، ۷۳۵۹ قربانی
سایر کشورها با بیش از ۴۰ هزار مبتلا به ترتیب شامل کانادا، چین، عربستان سعودی، مکزیک، شیلی، بلژیک، پاکستان، هلند و قطر هستند.
در کره جنوبی نیز طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ مورد جدید و در چین ۳ مورد جدید مبتلاشدن گزارش شده است.
بنابر گزارش ها همچنان ۲۱۳ کشور و منطقه در سراسر دنیا با این بیماری و افزایش شمار مبتلایان و قربانیان آن درگیر هستند.1399/03/04
23:06:58
5.0 / 5
2603
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت