برای اهدای خون، نگران كرونا نباشید

برای اهدای خون، نگران كرونا نباشید

به گزارش خود درمانی یك فوق تخصص بیماری های عفونی با اعلان اینكه اهدای خون منجر به انتقال كرونا نمی گردد، اظهار داشت: مردم میتوانند با رعایت نكات بهداشت عمومی و فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نسبت به اهدای خون اقدام نمایند.


دكتر مسعود مردانی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینكه اهدای خون منجر به انتقال كرونا نمی گردد، اظهار داشت: فقط از مردم می خواهیم كه كسانیكه طی دو هفته اخیر علایم سرفه، تب و تنگی نفس داشتند از مراجعه به مراكز اهدای خون اجتناب كنند، اما سایر افراد می توانند برای اهدای خون اقدام نمایند.
وی ادامه داد: معمولا اهدای خون موجب مبتلاشدن به كرونا نمیشود و در عین حال اهدای خون از مبتلاشدن به كرونا هم جلوگیری نمی كند، بلكه اهدای خون فرآیند خاص خودرا دارد و كرونا هم یك بیماری تنفسی است كه شرایط انتقال خاص خودرا دارد.
مردانی تصریح كرد: مردم می توانند با رعایت نكات بهداشت عمومی و فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نسبت به اهدای خون اقدام نمایند. البته اگر كسی علایم سرفه و سرماخوردگی دارد از مراجعه به این مراكز خودداری كند.
مردانی افزود: بدین سبب مردم در مراجعه به مراكز اهدای خون مسائل بهداشت فردی و اجتماعی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.
منبع:

1399/02/01
13:51:20
5.0 / 5
3185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت