تعجب لیلی رشیدی از سخنرانی وزیر بهداشت

تعجب لیلی رشیدی از سخنرانی وزیر بهداشت

خود درمانی: لیلی رشیدی با اشاره به سخنان اخیر وزیر بهداشت و درمان، از بی توجهی او به مشاغل هنری ابراز تعجب كرد.


این بازیگر به ایسنا اظهار داشت: شب گذشته سخنرانی آقای نمكی وزیر بهداشت را می دیدم. صحبت های ایشان بسیار درست و بجا بود و آقای وزیر در سخنان خود از تمام مشاغلی كه در بحران كرونا گرفتار زیان شده بودند، یاد و از تمام كسانی كه به خاطر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شغل خودرا ترك كرده اند، قدردانی كرد.
رشیدی افزود: در تمام آن لحظات منتظر بودم تا آقای وزیر از هنرمندان تئاتر و سینما هم یاد كنند، كسانی كه به دلیلی ماهیت شغل شان كه فعالیتی جمعی است، از شروع بحران كرونا ناچار به ترك شغل خود شده اند و خیلی از آنان از هرگونه حق و حقوق قانونی مانند بیمه بیكاری یا حتی بیمه ساده تامین اجتماعی بی بهره اند ولی در كمال شگفتی دیدم آقای وزیر ما را به كلی فراموش كرده و هیچ نامی از هنرمندان نیاورد.
او افزود: از شب گذشته تا امروز مدام فكر می كنم آیا ما جزو این كشور نیستیم؟ چرا هر زمان كه نیاز باشد، چرا در تمام بزنگاه های اجتماعی و دیگر موقعیت های حساس، مسئولان به سراغ هنرمندان می آیند و از آنان انتظار كمك و همراهی دارند ولی در چنین مواقعی ما را به راحتی فراموش می كنند. هرچند هنرمندان ثابت كردند در اتفاقات غیرمترقبه ای كه در اجتماع مان رخ داده، همیشه حضور فعالی داشته اند.
رشیدی اضافه كرد: این مساله برای من جای سوال و تاسف دارد. اگر ما جزو این كشور نیستیم، پس چرا از ما انتظار همراهی دارند و اگر هستیم، چگونه به راحتی فراموش مان می كنند.
این هنرمند با اشاره به كارهای تشكل های هنری و نیز كوشش های فردی و خودجوش هنرمندان در بحران كرونا توضیح داد: در این مدت خانه سینما و خانه تئاتر، بنیاد خیریه بركت مهر، خانه عروسك و... اقدامات بسیاری برای همراهی با مردم انجام داده اند. برخی از هنرمندان تئاتر و نمایشگران عروسكی در تهیه تجهیزات مورد نیاز كادر پزشكی بیمارستان ها پیشقدم شدند و ماسك و شیلد تهیه كردند. خیلی از هنرمندان مانند رخشان بنی اعتماد، پرویز پرستویی، مرضیه برومند، هدیه تهرانی، مهتاب كرامتی، رامبد جوان، اشكان خطیبی و خیلی چهره های دیگر كه نام همه را به یاد ندارم و شاید اصلا نام خیلی از آنان را ندانم، به اشكال گوناگون در كنار مردم بودند و اهتمام كردند گذر روزهای سخت قرنطینه را برای آنان آسان تر كنند اما آقای وزیر همه این فعالیت ها را به كلی فراموش كردند.
او در آخر صحبت خود خطاب به وزیر بهداشت اظهار داشت: آقای وزیر من از شما گله مند نیستم ولی همچنان در تعجبم كه آیا شغل ما شغل به حساب نمی آید یا ما شهروند این كشور نیستیم؟!
لیلی رشیدی مشغول بازی در نمایش «روزهای رادیو» به كارگردانی محمد رحمانیان بود كه این نمایش به سبب شیوع ویروس كرونا همچون دیگر آثار نمایشی، از اجرا بازماند.
منبع:

1399/01/19
23:03:43
5.0 / 5
3017
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت