رئیس سازمان تداركات پزشكی هلال احمر اعلام كرد

تامی فلو در داروخانه ها توزیع می شود

تامی فلو در داروخانه ها توزیع می شود

به گزارش خود درمانی رئیس سازمان تداركات پزشكی هلال احمر اظهار داشت: واردات داروی تامی فلو می تواند افزایش نیاز بوجود آمده به این دارو را در بازار كنترل كند.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، حسن صفاریه، از واردات داروهای در رابطه با اپیدمی كرونا بر مبنای نیازهای اعلام شده و موجود در بازار توسط این سازمان اطلاع داد و اضافه كرد: باآنكه داروی «تامی فلو» الان از پروتكل درمانی وزارت بهداشت خارج شده اما درخواست های مردمی برای دریافت این دارو همچنان زیاد است. الان شاهد التهاب و صف های طولانی برای دریافت آن در داروخانه های مختلف كشور هستیم و علیرغم اینكه كارشناسان وزارت بهداشت تأثیر این دارو را در درمان اپیدمی كرونا به صورت علمی تایید نمی كنند، اما به جهت حساسیت بوجود آمده در افكار عمومی، عده ای در حال سودجویی در این حوزه هستند.
رئیس سازمان تداركات پزشكی افزود: بنابراین سازمان تداركات پزشكی با هماهنگی وزارت بهداشت و دریافت مجوزهای ذی ربط مبادرت به واردات و تأمین این دارو كرده كه در طول سال هم مصارف مختلف درمانی همچون برای درمان بیماری آنفلوانزا دارد. این دارو در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد و در مراكز درمانی و شبكه داروخانه ای كشور توزیع خواهد شد.
وی با تاكید بر نقش مهم داروخانه های جمعیت هلال احمر بعنوان یكی از بازوهای نظام دارویی كشور، افزود: شبكه داروخانه های كشور بخش خصوصی و دولتی همواره در كنار یكدیگر پاسخگوی نیاز بیماران بوده و در اپیدمی پیش آمده هم با تمام توان تلاش كردند تا نیاز بیماران را تأمین كنند.

1398/12/27
19:18:26
5.0 / 5
3303
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت