وزارت بهداشت اعلام كرد:

تایید ابتلای سه مورد جدید به كروناویروس در قم و اراك

تایید ابتلای سه مورد جدید به كروناویروس در قم و اراك

به گزارش خود درمانی رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در مورد آخرین وضعیت بیماری كرووید19(كروناویروس) در كشور اظهار داشت: بر مبنای شواهد آزمایشگاهی، ابتلای سه نفر از بیماران بستری در قم و اراك به كرووید19 تایید شده و بیماران مذكور هم اكنون در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر كیانوش جهانپور، اظهار داشت: تا بامداد امروز(پنجشنبه 1 اسفند 98) آزمایشات از ابتلای دو مورد جدید در قم و یك مورد در اراك به كرووید19 حكایت دارد، هر سه بیمار تابعیت ایرانی داشته و فرد مبتلا در اراك هم ساكن قم و از همكاران پزشك ما است. با احتساب این موارد تعداد مبتلایان كرووید19 تایید شده در كشور به پنج نفر می رسد.
وی ادامه داد: در این رابطه امروز بامداد نشست قرارگاه مقابله با كروناویروس با حضور وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه و ارتباط ویدیویی با روسای دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی سراسر كشور برگزار گردید و موضوعاتی همچون ساختار پیشگیری، شناسایی و مدیریت این بیماری و هم چنین آمادگی مراكز فوریت های پزشكی و تیم های واكنش سریع، آمادگی تخت های بیمارستانی، آموزش همگانی و پروتكل بهداشتی پیشنهادی برگزاری انتخابات دوم اسفند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس كمیته روابط عمومی قرارگاه مقابله با كروناویروس خاطرنشان كرد: با دستور وزیر بهداشت، مرخصی تمامی روسا و معاونین دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی سراسر كشور تا اطلاع ثانوی لغو و مقرر شد كه تمامی مأموریت های خارج از كشور هم از دستور كار، بیرون برود.
دكتر جهانپور افزود: پیشنهاد محدود كردن موقت رفت و آمد به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، مسجد جمكران و سایر اماكن زیارتی و محال تجمع در شهر قم، عرضه شده و امیدواریم كه با پیگیری و ابلاغ استانداری قم، این مورد عملیاتی شود.
بنابر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، وی تصریح كرد: سفارش وزارت بهداشت، لغو اردوهای سیاحتی و زیارتی دانشجویی و دانش آموزی و همینطور لغو تمامی سمینارها و همایش ها در شهر قم تا اطلاع ثانوی است و این مورد به اطلاع نهادهای ذیربط رسیده است.
رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در مورد انتخابات دوم اسفند و برگزاری شكوهمند آن در سراسر كشور، اظهار داشت: ملاحظه خاصی در این حوزه وجود ندارد و پیشنهادات و سفارش های پیشگیرانه و بهداشتی برای برگزاری انتخابات در سراسر كشور و بخصوص حوزه انتخابیه قم، به اطلاع ستاد انتخابات كشور رسیده و وزارت كشور ضمن استقبال، این موارد را در دستور كار خود قرار داده است.1398/12/01
13:11:32
5.0 / 5
4084
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت