رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی

۳۰ درصد رادیولوژیست های كشور زن هستند

۳۰ درصد رادیولوژیست های كشور زن هستند

به گزارش خود درمانی رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، با اشاره به وجود حدود سه هزار رادیولوژیست در كشور، اظهار داشت: ۳۰ درصد این رادیولوژیست ها را زنان می سازند.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، علیرضا زالی، در نشست با اعضای هیئت مدیره انجمن رادیولوژی ایران، حضور ۳۰ درصدی زنان در میان رادیولوژیست های كشور را نشانه توانمندی زنان عنوان نمود و اضافه كرد: پیشبینی می شود در آینده نزدیك، بیشتر از ۴۰ درصد رادیولوژیست های كشور را زنان تشكیل دهند.
وی با اشاره به گذشت حدود پنج دهه از زمان تشكیل انجمن رادیولوژی این انجمن را یكی از قدیمی ترین انجمن های علمی كشور عنوان نمود و اظهار داشت: انجمن های صنفی و علمی كشور، دارای ظرفیت هایی بالقوه و بی نظیرند.
زالی، بهره گیری از این انجمن ها را بهره گیری از ظرفیت های ملی توصیف كرد و اظهار داشت: خیلی از شرایط خاص حاكم در دانشگاه ها همچون وجود بروكراسی و قوانین متعدد، در انجمن های علمی همچون انجمن رادیولوژی دیده نمی گردد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی تصریح كرد: تعامل و اتصال انجمن رادیولوژی با دانشگاه می تواند فرصتی استثنایی را ایجاد كند.
زالی بر لزوم انعقاد یك تفاهم نامه رسمی برای تحقق ارتباط ارگانیك بین انجمن رادیولوژی ایران و دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی تصریح كرد.
وی در ادامه با تاكید بر ضرورت حضور انجمن های علمی در بستر اجتماع، خاطرنشان كرد: دانشگاه می تواند كاتالیزور خوبی برای حضور انجمن در اجتماع باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به وجود حدود ۳ هزار رادیولوژیست در كشور، اظهار نمود: پیشبینی می شود این آمار تا آخر سال آینده به حدود ۳ هزار و ۹۰۰ نفر برسد كه این مساله موید ضرورت نیازسنجی آینده نگارانه در نقشه تربیت نیروهای رادیولوژیست است.
زالی همینطور وجود مسائلی همچون تورم، افزایش بارمالی تأمین نیروهای انسانی و نوسانات ارزی را عامل چالش های اقتصادی در حوزه رادیولوژی عنوان نمود و اظهار داشت: بررسی دقیق این چالش های اقتصادی مستلزم انجام كار پژوهشی است.
وی همینطور در ادامه آموزش مهارت محور و برگزاری دوره های كوتاه مدت آموزشی برای توانمندسازی رادیولوژیست ها را بسیار ضروری و مفید عنوان نمود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی همینطور نسبت به حمایت دانشگاه از انجمن علمی رادیولوژی برای توسعه همكاریهای بین المللی با كشورهای منطقه در حوزه هایی همچون آموزش اعلام آمادگی كرد.


1398/11/28
13:29:03
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: آموزش , پزشك , دانشگاه , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت