مدیركل پدافند غیرعامل استان:

تمهیدات مقابله با ویروس كرونا در استان مركزی اندیشیده شده است

تمهیدات مقابله با ویروس كرونا در استان مركزی اندیشیده شده است

به گزارش خود درمانی ایسنا/مركزی مدیركل پدافند غیرعامل استان مركزی اظهار داشت: تابحال موردی از ابتلای به ویروس كرونا در این استان گزارش نشده و تمهیدات لازم برای مقابله احتمالی با این بیماری در استان اندیشیده شده است.مسعود فراهانی امروز، بیست و هفتم بهمن ماه، در قرارگاه پدافند زیستی استان مركزی در مورد جلوگیری از ویروس كرونا اظهار نمود: افزایش تاب آوری جامعه در تمامی حوزه ها در دستور كار پدافند استان قرار دارد.

وی اضافه كرد: با عنایت به در پیش بودن سال نو و شلوغی بازار، باید آموزش های لازم به مردم و صنوف داده شود تا از تماس فیزیكی و دست دادن ها جلوگیری نمایند.

مدیركل پدافند غیرعامل استان مركزی اظهار داشت: پیشگیری و مراقبت های لازم توسط صنایعی كه محصولاتی را وارد كشور می كنند هم باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، مدیركل مدیریت بحران استانداری مركزی هم اظهار داشت: پیشبینی، پیشگیری و آمادگی بعنوان نرم افزار جلوگیری از هر بحران در چرخه مدیریت بحران مدنظر قرار دارد، ورود كاربردی تر و بهتر به مبحث پیشگیری، سبب كاهش بحران در جامعه می شود.

حمید غیاثی با اشاره به اینكه میزان تلفات این ویروس در كشور چین چهار رقمی شده، بیان نمود: با عنایت به شیوع و گسترش ویروس كرونا و در پیش بودن سال نو و رفت وآمدها و دید و بازدیدهای نوروزی، نیاز است در بحث پیشگیری جدی تر به این مورد ورود كرد چونكه بیشترین احتمال شیوع این بیماری در نوروز و بازدیدهای این ایام است.

به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، معاون فنی دانشگاه علوم پزشكی استان مركزی هم در این نشست اظهار داشت: آزمایشگاه ویروس شناسی استان تجهیز شده و امكان تشخیص ویروس در كمتر از ۲۴ ساعت فراهم گشته است.

عباس اسماعیلی با اشاره به اینكه تابحال هیچ مورد مثبتی از این ویروس در استان و كشور اعلام نشده اضافه كرد: این ویروس با گرم تر شدن هوا فروكش می كند كه امیدواریم با افزایش دما احتمال این بیماری كاهش پیدا كند البته با عنایت به افزایش كشورهای درگیر با این ویروس، هوشیاری لازم باید مدنظر باشد.
1398/11/27
14:49:08
5.0 / 5
4052
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت