بیانیه بسیج جامعه پزشكی كشور به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن

بیانیه بسیج جامعه پزشكی كشور به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن

به گزارش خود درمانی سازمان بسیج جامعه پزشكی با صدور اطلاعیه ای از آحاد مردم و بخصوص اعضای جامعه پزشكی كشور، برای حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی سراسری یوم الله ۲۲ بهمن دعوت كرد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشكی كشور در متن این بیانیه آمده است: « ۲۲ بهمن سالروز آغاز حركت جهانی برای تحقق حكومتی دینی و نویدی بر اضمحلال بنیان های مادی و غیر الهی است، یوم الله ۲۲ بهمن همان روزی است كه وعده خداوند سبحان در خصوص نصرت و یاری مؤمنان در مصاف با مستكبران به عیان دیده شد و معادلات و محاسبات منطقه ای و جهانی را فراتر از دو قطبی های استعماری تمدن غرب، یعنی ابرقدرت های شرق و غرب بر هم زد و با تولید گفتمانی نوین و مقتدر با منظومه ای از عناصر تحول آفرین، هدایتگر و منطبق با فطرت انسانی نظیر حق طلبی، آزادیخواهی، عدالت، معنویت و ظلم ستیزی، نظام بین الملل را متحول ساخت.
این تحول در حوزه سلامت یكی از عرصه های كارآمدی انقلاب را به معرض نمایش گذاشته و امروز علوم پزشكی با اتكا به مبانی معرفتی اسلامی و تعریفی متعالی به خواستگاه رویش هزاران تن از اساتید و نخبگان در این عرصه بدل شده است و اینك جامعه پزشكی با درنوردیدن مرزهای دانش جهانی در انجام پیچیده ترین اقدامات درمانی در داخل كشور و نیل به شاخصهای مطلوب بهداشتی و دسترسی ساده و ارزان به خدمات پزشكی و گسترش چتر بیمه ای، حوزه های نوینی از مبانی حكمت اسلامی را در چارچوب تبیین عملی مفاهیم متعالی اخلاق پزشكی و پرستاری اسلامی، سلامت معنوی و هم طب سنتی علمی و مبتنی بر شواهد را در جهان پایه گذاری و دنبال می نماید.
امروز پس از گذشت ۴۱ سال از عمر با بركت انقلاب اسلامی، علیرغم همه دشمنی های داخلی و خارجی، ریزش ها و آفت ها، همگان نه تنها شاهد پویش و تلاش ملت در سیر اهداف والای انقلاب هستند، بلكه بازتولید گفتمان انقلاب اسلامی در خیزش عظیم اسلامی منطقه حقیقتی است كه در اعترافات غالب تحلیلگران جبهه دشمن می توان شنید.
همین كارآمدی و قدرت الگوبرداری است كه جهان سرمایه داری را در تخاصم با مدل جمهوری اسلامی راسخ تر كرده است، شیاطین جهان طی ۴ دهه گذشته از هر ترفندی برای نابودی و یا ناكارآمدی نظام اسلامی بهره برده و اینك بعد از چند دوره متوالی فشارهای بی سابقه باردیگر به انواع مختلف ما را تهدید می كند و با استفاده از حُكام مرتجع منطقه به زعم خود حلقه محاصره را بر ما تنگ تر می نماید.
در این شرایط، بر همه صاحبان قلم و رسانه و اندیشمندان اقشار مختلف فرض است تا به بیان و تبیین دستاوردهای عظیم و معجزه وار انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف همت گمارده تا از این رهگذر، كارآمدی و قدرت نظام اسلامی بر اذهان حقیقت طلب نسل های جدید و هم جهانیان آشكار گردد.
ملت غیور ایران حالا كه در آستانه ۴۱ سالگی انقلاب خود است، بعد از گذراندن مشكلات و بحران های داخلی و خارجی مختلف بعنوان باثبات ترین و امن ترین كشور منطقه شناخته می شود. حركت رو به سمت تمدن نوین اسلامی بیشتر از پیش احساس می شود. دانشمندان و نخبگان ایران اسلامی در سخت ترین شرایط و كمبود امكانات ایران اسلامی را بعنوان كشوری پیشرو در موضوعات مختلف علمی معرفی كردند.
البته پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمانی به نقطه تعالی خود خواهد رسید كه كشور به جایگاهی در خور ظرفیت های بنیادین علمی و فرهنگی برسد. این ظرفیت ها در مقایسه با خیلی از كشورهای منطقه ای و غربی چنان عظیم است كه زبانزد دانشمندان علوم مختلف در سطح جهان شده، اما هنوز به جایگاه شاخص و اصلی خود نرسیده است.
رسیدن به آن جایگاه شایسته با پیشرفت كشور بر طبق الگویی علمی و عملیاتی تحت تعالیم عالیه اسلامی و با استفاده از دستاوردهای متقن بشری و تجارب بومی و جهانی و متناسب با مقتضیات ایرانی میسر می شود كه به ابتكار رهبر معظم انقلاب اسلامی بر طبق نقشه راه علمی و به همت بیشتر از سه هزار تن از متفكران، متخصصان و صاحب نظران تدوین شده و در معرض بررسی و ارتقا از جانب دستگاه ها و نخبگان قرار گرفته است.
با این نگاه، تولید علمی می تواند ارزش آفرین باشد كه بتوان از آن در جهت بالندگی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و نظامی بهره گرفت.
پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مهم و كلیدی نانو، رشد صنعت فضایی، كشف و تولید داروهای جدید و نوتركیب، خودكفا شدن در تولید سلول های بنیادین و افزایش تولید علم و سطح آموزشی در دانشگاه ها همه نشان از خودباوری دانشمندان جوان و انقلابی این مرز و بوم می دهد كه نباید متوقف شده و باید به سمت فتح قله های دانش در حركت باشند.
در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، علم و پژوهش مقدمه و محور هر نوع پیشرفتی به حساب می آید و این مهم باید توسط جوانان و به صورت خاص در مراكز دانشگاهی و پژوهشی تدوین شود.
یكی از محورهای مهم در بیانیه گام دوم انقلاب، «علم و پژوهش» است؛ دانش، آشكارترین وسیله ی عزت و قدرت یك كشور است. روی دیگر دانایی، توانایی است. دنیای غرب به بركت دانش خود بود كه توانست برای خود ثروت و نفوذ و قدرت دویست ساله فراهم آورد و با وجود تهیدستی در بنیان های اخلاقی و اعتقادی، با تحمیل سبك زندگی غربی به جوامع عقب مانده از كاروان علم، اختیار سیاست و اقتصاد آنها را به دست گیرد. ما به سوءاستفاده از دانش مانند آنچه غرب كرد، سفارش نمی نماییم، اما موكدا به نیاز كشور به جوشاندن چشمه دانش در بین خود اصرار می ورزیم. بحمدالله استعداد علم و تحقیق در ملت ما از متوسط جهان بالاتر است. حالا نزدیك به دو دهه است كه رستاخیز علمی در كشور شروع شده و با سرعتی كه برای ناظران جهانی غافلگیر كننده بود -یعنی ۱۱ برابر شتاب رشد متوسط علم در جهان- به پیش رفته است.
در انتها بسیج جامعه پزشكی كشور بار دیگر بر حفظ و حراست از مبانی، آرمان ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تاكید ورزیده و ضمن تجدید میثاق با امام خمینی (ره) و خلف صالحش حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) از تمامی اقشار و آحاد مختلف مردم مومن و بصیر به خصوص اعضای پركار جامعه پزشكی كشور، برای حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی سراسری یوم الله ۲۲ بهمن دعوت می نماید.»1398/11/21
13:43:57
5.0 / 5
4706
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , پرستاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت