بازدید نماینده سازمان جهانی بهداشت از محل قرنطینه دانشجویان ایرانی

بازدید نماینده سازمان جهانی بهداشت از محل قرنطینه دانشجویان ایرانی

خود درمانی: نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، امروز از امكانات و ساختار شناسایی، غربالگری مراقبت و مدیریت بیماری های واگیر فعال جهت مقابله با كروناویروس جدید2019 و محل اسكان و قرنطینه دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان، بازدید نمود.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، كریستف هملمن در حاشیه این بازدید گفت: از هتلی كه دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان طی پنج روز اخیر در قرنطینه هستند، بازدید كردم، همه این دانشجویان از شهر ووهان به ایران بازگشته اند و پس از رسیدن به فرودگاه تهران، مستقیما به این محل گسیل شده اند و باید 14 روز در قرنطینه باشند و این اقدام برای مهار كرونا ویروس جدید انجام می شود تا اطمینان پیدا نماییم كه افراد بازگشته، سالم هستند و این فرآیند در سایر كشورها نیز به همین روش انجام می شود.
وی اضافه كرد: با برخی از دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان، گفتگو كردم و تمام افرادی كه در این قرنطینه بودند، از خدمات ارائه شده توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران، رضایت كامل داشتند و از سختی هایی كه در شهر ووهان داشتند، به من مطالبی را گفتند كه در آن زمان از طرف سفارت ایران در چین نیز خدمات بسیار خوبی را دریافت و مقامات ایران و چین، هماهنگی و حمایت های لازم از آنها برای بازگشت به ایران را كرده بودند.
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران تصریح كرد: قرنطینه و ماندن 14 روز در یك محل شاید برای دانشجویان ایرانی ساده نباشد، اما در صحبت هایی كه با آنها داشتم، متوجه شدم كه خدمات مورد نیاز آنها انجام شده و آنها احساس رضایت دارند و افرادی در محل قرنطینه برای برآورده كردن نیازهای اولیه این دانشجویان حضور دارند.
هملمن اضافه كرد: پروسه تهیه و آماده سازی غذا برای دانشجویان حاضر در قرنطینه بسیار خوب، برنامه ریزی شده و منجسم است و دانشجویان علاوه بر تقدیر از خدمات وزارت بهداشت، از حمایت های روانی نیز تشكر كردند، فرصت ورزش هم برای این دانشجویان فراهم گشته است و همه آنها به دستگاه های ارتباطی و تلفن های همراه خود دسترسی دارند و به راحتی می توانند با خانواده های خود، ارتباط برقرار كنند.
وی گفت: خانواده های دانشجویان بازگشته از چین، بیشتر از خود آنها نگرانی دارند و بعنوان نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران به مردم و خانواده های دانشجویان ایرانی، اطمینان می دهم كه هیچ مشكلی در محل قرنطینه آنها وجود ندارد و همه اقدامات به درستی در حال انجام می باشد.
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران اشاره كرد: ایران برای پیش گیری از كرونا ویروس جدید، در آمادگی كامل قرار دارد و اطمینان داریم كه افرادی كه از چین به ایران بازگشته اند، سالم و بدون مبتلاشدن به این ویروس هستند و از نظر سلامت فیزیكی و روانی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و آمادگی دارند كه با قدرت تمام 9 روز دیگر در قرنطینه باشند.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، هملمن اشاره كرد: از كمك های وزارت بهداشت خصوصاً مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، تشكر می كنم و می دانیم كه ایران در زمینه مهار بیماری ها به ویژه بیماریهای واگیر، از قدرت و توانمندی چشمگیری برخوردارست و این قابلیت را به خوبی در بحران ها و بلایا همچون سیلاب های گسترده ابتدای امسال نشان داده است.
وی اشاره كرد: یكی از مهمترین ستون های مهار و كنترل بیماری ها در كشور، همكاری دو جانبه و قوی بین سازمان اورژانس كشور و مركز مدیریت بیماری های واگیر است و بطور روزانه و مستمر با مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در ارتباط هستیم و سطح بسیار بالایی از خدمات به دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان، ارائه شده كه جای تقدیر دارد.
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران از وزیر بهداشت و معاون بهداشت وزارت بهداشت به سبب همكاریهای نزدیك و گسترده با دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران قدردانی نمود و مهارت و توانمندی ایران در زمینه مهار بیماری ها را مورد ستایش قرار داد.


منبع:

1398/11/20
23:03:57
5.0 / 5
4192
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت