كروناویروس جدید چه علائمی دارد؟

كروناویروس جدید چه علائمی دارد؟

به گزارش خود درمانی رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به برخی علایم بیماری كروناویروس جدید اظهار داشت: حتما مواردی را كه در حوزه مبتلا شدن به كرونا ویروس جدید در كشور قطعی باشد، اعلام می نماییم.دكتر محمد مهدی گویا در گفتگو با ایسنا با بیان اینكه هم اكنون اقدامات ما در حوزه كرونا ویروس بیشتر پیشگیرانه است و كنترل های لازم را روی مرزهایمان انجام می دهیم، اظهار داشت: اگر مورد مشكوكی از بیماری به كشور ورود كند، بلافاصله اقدامات لازم و آزمایشات لازم را برایشان انجام می دهیم.

وی با اشاره به علایم بیماری كروناویروس جدید اظهار داشت: بیماری كرونا ویروس جدید از راه حیوانات به انسان منتقل شده است و هم اكنون بیماری از انسان به انسان هم منتقل می شود. این بیماری از راه قطرات تنفسی مانند سرفه، عطسه و... قابل انتقال است. این بیماری عموما با علائمی شبیه سرماخوردگی و آنفلوآنزا خودش را نشان داده است و علایم آن شامل سرفه، تب، سردرد و گلودرد است.

رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اضافه كرد: درصدی از مبتلایان به كرونا ویروس امكان دارد پس از یك هفته الی ۱۰ روز گرفتار ذات الریه هم شوند كه در آن زمان شرایط متفاوت می باشد و بیمارانی كه گرفتار عفونت شدید تنفسی باشند، بستری می شوند و علیرغم اینكه بیماری درمان دارویی ویژه ای ندارد، آنها را تحت مراقبت قرار می دهند تا بتوانند این دوره را طی كنند.

گویا با اشاره به اینكه درصد كمی از این بیماران هم امكان دارد جان شان را از دست دهند كه این میزان هم اكنون چهار درصد است، اظهار داشت: حتما مواردی كه در حوزه كرونا ویروس جدید در كشور قطعی باشد را اعلام می نماییم.
1398/11/11
12:32:25
5.0 / 5
4415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت