معاون وزارت بهداشت:

در خوزستان باید همه مردم بیمه شوند

در خوزستان باید همه مردم بیمه شوند

به گزارش خود درمانی ایسنا/خوزستان معاون كل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به اینكه در خوزستان باید همه مردم بیمه شوند، اظهار داشت: متاسفانه باوجود تمام اقدامات انجام شده، ۷ تا ۹ درصد مردم جامعه فاقد بیمه هستند.دكتر ایرج حریرچی در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز كه امروز (۲۷ آذر) در سالن شهدای این دانشگاه برگزار شد، اظهار نمود: ۵ میلیون خوزستانی حمایت اصلی را از دانشگاه های علوم پزشكی دریافت می كنند و مسؤلان برای پیشرفت استان خوزستان، باید "خوزستانی" فكر كنند.

وی اضافه كرد: وزارت بهداشت در حوزه سلامت چهار هدف را دنبال می كند؛ یكی از این اهداف افزایش سلامت جامعه است كه به دو فاكتور افزایش امید نسبت به زندگی و كیفیت بخشی زندگی بستگی دارد. در خلال ۴۰ سال گذشته، امید به زندگی در جامعه افزایش یافته است و یكی از اشكالات ما این است كه كاملا ایده آل گرا هستیم؛ در حالیكه در ۳۰ سال قبل بعد از كره جنوبی، سریعترین شاخص رشد توسعه انسانی كه متشكل از وضعیت اقتصادی، آموزشی و سلامتی است را كشور ما در اختیار دارد و در این شاخص پیشرفت خوبی داشتیم.

به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، معاون كل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بیان كرد: هدف دومی كه نسبت به آن غفلت می شود، محافظت مالی از مردم در هزینه های درمان است. متاسفانه باید بگوییم با تمام اقدامات انجام شده اما ۷ تا ۹ درصد مردم جامعه فاقد بیمه هستند.

حریرچی افزود: رئیس جدید دانشگاه علوم پزشكی اهواز باید به این مورد توجه ویژه ای داشته باشد و در خوزستان باید همه مردم بیمه شوند. باید توجه كرد كه بخشی از جامعه توان پرداخت هزینه های كم درمان را هم ندارند و ما نسبت به این اشخاص مسئولیت داریم.

وی اضافه كرد: هدف سوم این است كه به نیازهای غیر بهداشتی و درمانی جامعه پاسخ دهیم؛ یعنی باید با بیماران و رجوع كنندگان با احترام برخورد شود و هدف چهارم هم كارایی است.

حریرچی با اشاره به اینكه تا سال ۱۴۰۴ ایران باید كشور اول منطقه در حوزه سلامت باشد، اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف باید خدمات بهداشتی و درمانی را در پنج سطح شامل ارتقای سلامت، افزایش آگاهی جامعه، پیشگیری، درمان، بازتوانی و طب تسكینی و زندگی پیش از مرگ عرضه داد. اگر كشوری بتواند این اقدامات را بدون تبعیض جنسیتی و قومیتی عرضه نماید، موفق خواهد شد.

معاون كل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در انتها ضمن تشكر و قدردانی از زحمات رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشكی اهواز، بیان كرد: مردم باید بدون هیچ هزینه كمرشكنی، خدمات درمانی دریافت نمایند. امیدواریم استان خوزستان نخستین استانی باشد كه به این هدف برسد. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، پیشبینی می شود كه تا سال ۱۴۰۲ از لحاظ پوشش خدمات درمانی، كشور اول منطقه باشیم.

منبع:

1398/09/28
14:43:51
5.0 / 5
4262
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت