مدیركل اعتباربخشی وزارت بهداشت خبر داد:

ابلاغ نسل چهارم اعتباربخشی ملی بیمارستان های ایران

ابلاغ نسل چهارم اعتباربخشی ملی بیمارستان های ایران

به گزارش خود درمانی مدیر كل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور وزارت بهداشت اظهار داشت: هدف ما این است كه همه بیمارستان های كشور به درجه بالایی از ارائه كیفیت خدمات درمانی رسیده و درجه عالی دریافت نمایند.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، علیرضا عسكری، در همایش آموزش ارزیابان ارشد اعتباربخشی بیمارستان های كشور، اظهار نمود: با حمایت های معاون درمان وزارت بهداشت و با تلاش شبانه روزی اساتید و همكاران، نسل چهارم اعتباربخشی ملی بیمارستان های ایران، تدوین و ابلاغ گردیده و بزودی بازدیدهای میدانی از مراكز درمانی آغاز خواهد شد.
وی اضافه كرد: همین طور مقرر است، ترجمه این سند، بعنوان یكی از دستاوردهای نظام سلامت در عرصه بین المللی ارائه شود.
مدیر كل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور وزارت بهداشت در ادامه بیان كرد: در نسل چهارم اعتباربخشی ملی بیمارستان ها، بر رویكرد حفظ ایمنی بیمار، ارائه خدمات با كیفیت، مدیریت بهینه منابع و افزایش غنای برنامه، تمركز شده است.
عسكری اشاره كرد: نسل چهارم پروسه اعتباربخشی بیمارستان ها رویكرد جدیدی به خود گرفته و با ممیزی های سالیانه و بازدیدهای ادواری، به فرآیندی مستمر و پویا تبدیل گشته است.
وی با اشاره به اینكه اعتباربخشی به ارزیابی تمام ابعاد بالینی و غیر بالینی بیمارستان ها و مراكز درمانی می پردازد، اظهار داشت: ساختار اعتباربخشی مبتنی بر همفكری و خرد جمعی بوده و به شكلی نگاشته شده كه مسیر حركت به سمت موفقیت در نسل چهارم مشخص است و با این نهضت طبق برنامه اجرایی ابلاغی خواهیم توانست مسیر خوبی را برای بیمارستان های كشور رقم زنیم.
عسكری درانتها اشاره كرد: هدف ما این است كه همه بیمارستان های كشور به درجه بالایی از ارائه كیفیت خدمات درمانی رسیده و درجه عالی دریافت نمایند. تلاش ما همواره كمك به تمامی مراكز در جهت ارتقای فرآیندها و بهبود مستمر كیفیت بوده است.


منبع:

1398/09/26
13:30:20
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت