احتمال انتقال ویروس سرماخوردگی از مادر به جنین

احتمال انتقال ویروس سرماخوردگی از مادر به جنین

خود درمانی: نتایج یك بررسی نشان میدهد احتمال انتقال ویروس سرماخوردگی معمولی از مادر به جنین وجود دارد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، پژوهشگران در بررسی های خود نشان دادند ویروس سرماخوردگی معمولی می تواند سلول های گرفته شده از جفت انسان را آلوده كند. بدین سان امكان انتقال عفونت از مادر حامله به جنین وجود خواهد داشت.
پژوهشگران آمریكایی اظهار داشتند: این نخستین شواهدی است كه نشان میدهد ویروس سرماخوردگی معمولی می تواند جفت انسان را آلوده كند. یافته بدست آمده این فرضیه را تایید می كند كه وقتی مادر در دوران حاملگی به سرماخوردگی مبتلا شود، ویروس سبب می شود عفونت موجود در بدن مادر به جنین منتقل شود.
هنگام حاملگی جفت همچون دروازه بانی عمل می كند كه مواد مغذی اصلی از مادر به جنین در حال رشد منتقل و مانع از نفوذ پاتوژن های احتمالی شود. بگفته پژوهشگران این مانع آن طور كه در گذشته تصور می شد غیرقابل نفوذ نیست.
به گزارش ساینمگ، پژوهشگران آمریكایی سه نوع سلول اصلی موجود در جفت های اهدا شده- سیتوتروفوبلاست، فیبروبلاست و سلول های Hofbauer- بررسی نموده و آنها را در معرض ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) قرار دادند كه سبب سرماخوردگی معمولی می شود.
بگفته پژوهشگران دو سلول فیبروبلاست و Hofbauer در مقابل عفونت بیشتر لطمه پذیرند. بطور مثال سلول های Hofbauer به ویروس اجازه تكثیر در جداره سلولی را دادند. همین طور از آنجاییكه این سلول در جفت حركت می كند می تواند ویروس را به جنین منتقل كند.
منبع:

1398/09/12
21:50:35
5.0 / 5
4263
تگهای خبر: ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت