در گزارش خود درمانی مطرح شد؛

ایجاد بیمارستان ویژه دندان پزشكی در آرادان

ایجاد بیمارستان ویژه دندان پزشكی در آرادان

به گزارش خود درمانی معاون وزیر بهداشت بابیان اینكه تنها دو بیمارستان ویژه دندان پزشكی در كشور وجود دارد كه یكی در آرادان و دیگری در تبریز است، اظهار داشت: این بیمارستان از طرف وزارتخانه تجهیز می شود.قاسم جان بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینكه قسمتی از كمبودهای درمانی در شهرستان های گرمسار و ایوان كی رفع شده است، اظهار داشت: باقی كاستی های موجود در حوزه بهداشت و درمان نیز بزودی رفع خواهند شد كه ازجمله آنها می توان به راه اندازی و تجهیز مركز درمانی بستری در شهر ایوان كی اشاره نمود كه برای مثال دستگاه رادیولوژی موردنیاز این مركز تحویل و بزودی تجهیزات آزمایشگاهی آن نیز تكمیل خواهد شد.
وی اضافه كرد: یكی دیگر از نیازها در گرمسار فرسودگی دستگاه سی تی اسكن بود كه باوجود تعویض قطعات توسط دانشگاه علوم پزشكی سمنان بازهم نمی توانست نیاز این شهرستان را برطرف كند پس دراین زمینه پیگیری های خوبی صورت گرفت و مقرر است دستگاه سی تی اسكن جدیدی به این شهرستان بیاید.
پیگیر اختصاص آمبولانس هستیم
معاون درمان وزارت بهداشت بابیان اینكه یك دستگاه سنگ شكن نیز به تجهیزات درمانی گرمسار افزوده خواهد شد، بیان كرد: درباره دیالیز هم باید گفت سابقاً دو دستگاه به این شهرستان اختصاص یافت و مقرر شد تا سایر تجهیزات مخصوص به دیالیز نیز بزودی به گرمسار منتقل شود همین طور كمبود نیروی متخصص در گرمسار و آرادان كه بعضاً نیاز درمانی شهرستان به اجبار از خارج منطقه تأمین می شد نیز برطرف خواهد شد و مردم می توانند از متخصصان جدید به خصوص در حوزه رادیولوژی و رشته های طب اورژانس، مغز اعصاب و پاتولوژی و... استفاده كنند.
جان بابایی افزود: در آرادان هم تصمیم بر آن شده كه یك بیمارستان بلااستفاده به مركز دندانپزشكی تبدیل گردد كه دومین بیمارستان دندان پزشكی كشور، در كنار تبریز شمرده می شود كه به دنبال تكمیل تجهیزات آن به خصوص در حوزه هوش بری عمل های دندان پزشكی هستیم كه ان شاالله تا دو الی سه هفته دیگر باقی مانده تجهیزات این مركز نیز توزیع می شود.
وی اضافه كرد: یكی از خواسته دیگر موجود در حوزه بهداشت و درمان در حوزه شهرستان های گرمسار و آرادان اختصاص آمبولانس است كه دراین باره نیز پیگیری و مذاكراتی را انجام خواهیم داد.


منبع:

1398/09/11
13:35:02
5.0 / 5
4523
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت