ارتباط كم تحركی با خطر خودكشی در نوجوانان كشورهای درحال توسعه

ارتباط كم تحركی با خطر خودكشی در نوجوانان كشورهای درحال توسعه

خود درمانی: نتایج یك بررسی نشان داده است كه كم تحركی با افزایش گرایش به خودكشی در نوجوانانِ كشورهای در حال توسعه مرتبط می باشد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، تعدادی از محققان در دانشگاه كوئینزلند در بررسی های خود دریافتند كه كم تحركی و اختصاص زمان زیاد به تماشای تلویزیون و كار با تجهیزات الكترونیكی به بروز رفتارها و افكار خودكشی در نوجوانان كشورهای در حال توسعه منجر می شود.
پژوهشگران اظهار داشتند: موضوعات در رابطه با خودكشی چالش جدی سلامت عمومی در كشورهای با میزان درآمد كم و متوسط خصوصاً در آفریقا و غرب اقیانوس آرام (وسترن پاسیفیك) بشمار می رود.
بگفته پژوهشگران پسران نوجوانی كه فعالیت بدنی كافی ندارند و مدت زمان طولانی را بی تحرك هستند دو برابر بیشتر احتمال دارد دست به خودكشی بزنند. در دختران نوجوان نیز این سبك زندگی احتمال مبادرت به خودكشی را حدود ۲۵ درصد بالا می برد.
پژوهشگران تاكید كردند: یافته های بدست آمده نشان دهنده لزوم تشویق نوجوانان به انجام فعالیت های بدنی بیشتر است كه می تواند مهارت ها و ارتباطات اجتماعی را نیز بهبود دهد.
به گزارش مدیكال اكسپرس، در این بررسی اطلاعات ۲۰۶ هزار و ۳۵۷ نوجوان در ۵۲ كشور با میزان درآمد پایین و متوسط مورد مطالعه قرار گرفت. بگفته پژوهشگران در مطالعات قبلی نیز معلوم شد كه از هر پنج نوجوان یك نفر به خودكشی فكر می كند.
منبع:

1398/08/22
19:08:27
5.0 / 5
4805
تگهای خبر: دانشگاه , زندگی , سلامت , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت