مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی:

طرح هر خانه یك پایگاه سلامت در استان سمنان اجرا می شود

طرح هر خانه یك پایگاه سلامت در استان سمنان اجرا می شود

به گزارش خود درمانی مشاور وزیر بهداشت با اشاره به اینكه طرح هر خانه یك پایگاه سلامت در استان سمنان اجرا می شود، اظهار داشت: این طرح به دستور وزیر بهداشت با هدف توانمندسازی فرد، خانواده و جامعه انجام می شود.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، محمد آسایی شامگاه شنبه در بازدید از دانشگاه علوم پزشكی سمنان در نشستی در سالن اجتماعات این دانشگاه، ضمن بیان اینكه طرح «هر خانه یك پایگاه سلامت» به مثابه یكی از اولویت های وزارت بهداشت در دستور كار است، بیان كرد: طرح هر خانه یك پایگاه سلامت به دستور وزیر بهداشت با هدف توانمند سازی فرد، خانواده و جامعه صورت می گیرد.
وی از اجرای این طرح در دانشگاه علوم پزشكی سمنان اطلاع داد و اضافه كرد: هدف این طرح تامین، حفظ و ارتقا سلامت با خود مراقبتی و همیاری و مشاركت جمعی در زمینه سلامت است.
ضرورت ترویج مشاركت های مردمی
معاون وزیر بهداشت ضمن بیان اینكه زیرساخت های اجرای طرح هر خانه یك پایگاه سلامت در سمنان وجود دارد، اظهار داشت: در این طرح هر خانوار یك فرد را بعنوان نماینده بخش سلامت خود معرفی می كند كه این فرد مسائل درمانی و بهداشتی خانوده را در سه زمینه پیشگیری، درمان و كمك های اولیه و بازتوانی به وسیله آموزش دنبال می كند.
آسایی مشاركت مردم در ارتقاء سلامت جامعه و به خصوص اجرای طرح مذكور را حیاتی دانست و تصریح كرد: باید درباره این طرح به مردم اطلاع رسانی كرد.
وی اضافه كرد: اجرای این طرح در كشور با استفاده از تجربه های مسؤلان دانشگاه های علوم پزشكی و مراكز بهداشت و درمان بسیار قابل تاكید و شایان تقدیر است.

1398/08/12
22:59:48
5.0 / 5
4238
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت