مدیركل بیمه سلامت استان تهران اعلام كرد

آغاز بیمه الزامی درمان

آغاز بیمه الزامی درمان

به گزارش خود درمانی مدیركل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به طرح دولت برای بیمه الزامی درمان و آغاز این طرح از 13 آبان ماه، اظهار داشت: در همین راستا نیز، تابحال امكان بیمه شدن و یا تمدید بیمه روی تخت بیمارستان وجود داشت، اما از این پس دیگر این مورد حذف شده و بعد از بیمه شدن فرد و در صورت احتیاج به تمدید بیمه، مدت انتظار ۱۰ روزه قائل شده ایم.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر محمد حسینی در نشست خبری به مناسبت هفته بیمه سلامت ضمن گرامی داشت این هفته اظهار داشت: امروزه دیگر نمی توان بیمه درمان را از اولویت خارج كرد. درمان و سلامت به شكلی است كه بعنوان مثال برای درمان سرطان ریه مردم باید یك میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان هزینه كنند كه اگر پوشش بیمه ای نباشد مردم در تنگنا قرار خواهند گرفت.
وی اضافه كرد: یكی از كارهای ما بعنوان بیمه گر تبدیل نیاز مردم به تقاضایشان است. هم اكنون بیماری های قلبی_عروقی یكی از عوامل بیماری زا و هزینه بر حوزه درمان است كه می توان با افزایش آگاهی و سواد سلامت جلوی روند افزایشی آنرا گرفت.
حسینی با اشاره به اینكه بیمه سلامت ابزاری در اختیار مردم است برای كنترل هزینه ها، اظهار نمود: در شرایط كنونی اقتصادی كشور لزوم در دسترس قرار گرفتن بیمه سلامت بیشتر از همیشه است؛ ازاین رو احتیاج به پوشش بیمه الزامی همگانی بیشتر از همیشه احساس می شود. در همین راستا با همكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی فرایند ارزیابی وسع افراد انجام می شود و بعد از كسب اطلاعات لازم، در صورتیكه فردی در دهك یك، دو و سه قرار گیرد تحت پوشش بیمه مجانی قرار می گیرد؛ یعنی دولت حق بیمه این افراد را پرداخت می كند. همینطور افراد در دهك درآمدی چهار تنها ۵۰ درصد حق بیمه و سایر دهك های درآمدی، خودشان حق بیمه خویش را پرداخت می كنند. حق بیمه در بیمه سلامت سالانه برای هر نفر ۵۸۰ هزار و ۸۰۰ تومان است.
وی با اشاره به اینكه تخمین زده می شود در استان تهران ۱۰ درصد افراد فاقد هرگونه پوشش بیمه ای باشند، اشاره كرد: كسانی كه تا كنون بیمه مجانی بوده اند تا تاریخ ۳۱ فروردین سال آینده همچنان بیمه مجانی خواهند بود و در شش ماه آتی تا تاریخ مذكور این افراد دفترچه بیمه شش ماهه با ۱۲ برگ دریافت می كنند، بعد از موعد مقرر اگر در ارزیابی وسع مشخص شود می توانند حق بیمه خویش را به شكل كامل و یا بخشی از آنرا پرداخت كنند از ۳۱ فروردین ۹۹ به بعد حق بیمه پرداخت خواهند كرد.
مدیر كل بیمه سلامت استان تهران افزود: باید در بحث پوشش بیمه ای به جایی برسیم كه هر شهروند یك كد بیمه داشته باشد و دفترچه به شكل كلی حذف شود. حالا نسخه الكترونیك در ۶ شهرستان استان تهران شروع شده و تا آخر آبان ماه بستر نسخه پیچی الكترونیك در داروخانه ها هم فراهم خواهد شد. البته امكان دارد در ابتدا به پوشش صد درصدی نرسیم؛ چونكه مقاومت اجتماعی در آن وجود دارد. همینطور تبادل الكترونیك اسناد با بیمارستان های دانشگاهی را آغاز نموده ایم.
وی در مورد پرداخت بدهی های سازمان بیمه سلامت به مراكز طرف قرارداد خود در استان تهران، اظهار داشت: بدهی ما به داروخانه ها از سال ۹۷ حدود سه ماه باقی مانده است؛ البته بدهی خود در سال ۹۸ را تا مرداد ماه پرداخت كرده ایم. همینطور بدهی خود در دانشگاه های علوم پزشكی در سال قبل تا آخر آذرماه و امسال تا تیر ماه ۹۸ پرداخت شده است. در بخش خصوصی و پاراكلینیك هم تا دی ماه ۹۷ و امسال تا خرداد ۹۸ پرداخت شده است. وضعیت مان را در پرداخت بدهی چندان مطلوب نمی دانم اما، باید اقرار كرد نسبت به سال های گذشته اوضاع بهتری داریم.
در آخر این نشست، اپلیكیشن بیمه سلامت استان تهران ارائه شد. این اپلیكیشن به بانك اطلاعاتی این سازمان وصل بوده و می تواند پاسخگوی نیاز بیمه شدگان بیمه سلامت باشد. اطلاعاتی نظیر نزدیك ترین محل طرف قرارداد به سكونت فرد، تغییر در فرانشیز و... در این اپلیكیشن موجود است. همینطور بیمه شدگان در استان تهران می توانند با رفتن به سایت سازمان به نشانی th.ihio.gov.ir اطلاعات بیشتر را كسب كنند.1398/08/11
20:48:32
5.0 / 5
4447
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت