مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

صدور ۸۰۰ هزار نسخه الكترونیكی تا كنون، رسیدگی الكترونیكی به اسناد ۲۵۰ بیمارستان

صدور ۸۰۰ هزار نسخه الكترونیكی تا كنون، رسیدگی الكترونیكی به اسناد ۲۵۰ بیمارستان

به گزارش خود درمانی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: از زمان آغاز طرح نسخه نویسی الكترونیك تابحال نزدیك به 800 هزار نسخه به صورت الكترونیكی برای بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت از جانب موسسات طرف قرارداد صادر شده و توانسته ایم در 250 بیمارستان رسیدگی الكترونیكی به اسناد را اجرا نماییم.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، طاهر موهبتی در نشست خبری كه در حاشیه جلسه هماهنگی و ارزیابی راهبردها و روش های اثربخش در خدمت الكترونیك سلامت استان گلستان برگزار شد، اضافه كرد: یكی از برنامه های سازمان بیمه سلامت این است كه تا اختتام امسال تعداد بیمارستان هایی كه اسناد بستری در آنها به صورت الكترونیكی رسیدگی می شود به ۶۰۵ بیمارستان برسد.
وی درباره اجرای برنامه پزشكی خانواده و نظام ارجاع الكترونیكی نیز بیان كرد: تعامل سازمان های بیمه گر می تواند در اجرای نظام اراجاع الكترونیكی و پزشكی خانواده بعنوان یكی از تكالیف برنامه های توسعه كشور بسیار موثر باشد. قدر مسلم حضور سازمان نظام پزشكی، انجمن های علمی پزشكی و پزشكان در این راه تاثیر زیادی دارد.
موهبتی افزود: در زمینه اجرای نظام ارجاع الكترونیكی و پزشكی خانواده به جز زیرساخت های آی تی به تغییر رفتار و زیرساخت اجتماعی نیاز داریم. در این زمینه رسانه ها بسیار موثر هستند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اضافه كرد: برمبنای قانون اجرای نظام ارجاع و پزشكی خانواده بر عهده وزارت بهداشت است، اما خریدار خدمات سلامت، سازمان های بیمه گر هستند. برای اجرای نظام ارجاع باید پرداخت ها مطلوب تر و بموقع تر باشد تا بخش خصوصی هم با این برنامه ها همراهی داشته باشند.
وی درباره نظم در پرداختی های سازمان بیمه سلامت گفت: هم اكنون پرداختی سازمان بیمه سلامت به داروخانه ها به خرداد ماه ۹۸ رسیده و ۷۰ درصد مطالبات دانشگاه های علوم پزشكی نیز تا اردیبهشت ماه ۹۸ پرداخت شده است. از سال ۹۷ نیز بطور متوسط ۲ ماه و نیم بدهی به داروخانه ها و ۳ ماه بدهی به دانشگاه های علوم پزشكی وجود دارد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، موهبتی اظهار داشت: حدود ۴ هزار میلیارد تومان بدهی از سال ۹۷ باقی مانده است و تلاش می نماییم با تخصیص هایی كه دولت انجام می دهد، این بدهی ها را نیز پرداخت نماییم.
رئیس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت افزود: در زمینه نظام ارجاع، پرداخت به روز سازمان های بیمه گر بسیار مهم می باشد و امیدواریم با كمك دولت و مجلس گام های موثری برداریم.
وی درباره تعداد بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت و همپوشانی بیمه ای با سازمان تامین اجتماعی نیز اظهار داشت: حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار همپوشانی بیمه ای میان بیمه سلامت و تامین اجتماعی وجود داشت كه ۲ میلیون همپوشانی حذف شد و هم اكنون حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار همپوشانی با تامین اجتماعی به سبب وجود بیمه روستاییان است و دفترچه روستاییان هر ۵ سال یك دفعه تعویض می شود. در نتیجه سالانه حدود ۵۰۰ هزار رفع همپوشانی دیگر هم انجام می شود. البته مهم تر از رفع همپوشانی این است كه همپوشانی جدید ایجاد نشود و این كار هم اكنون در دفاتر پیشخوان انجام می شود.
منبع:

1398/05/29
14:47:30
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت