رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت خبر داد؛

راه اندازی سامانه رجیستری ترابری اهدای عضو، زمان پیوند قلب

راه اندازی سامانه رجیستری ترابری اهدای عضو، زمان پیوند قلب

به گزارش خود درمانی رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از طریق اندازی سامانه رجیستری ترابری اهدای عضو اطلاع داد.


به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، مهدی شادنوش، اظهار داشت: در جهت انتقال عضو به نقاط مختلف كشور، زیرساخت های ترابری عضو بین استان ها انجام شده و این امر به صورت آزمایشی با موفقیت انجام شده است. وی ادامه داد: برای اهدای عضو، باید زمان طلایی رعایت شود. عضو قلب باید زیر ۴ ساعت پیوند زده شود. هم اكنون با همكاری و هماهنگی نیروی هوایی ارتش، نیروی انتظامی، سازمان اورژانس كشور و مركز مدیریت پیوند وزارت بهداشت، زیرساخت هایی فراهم شده و مقرر است با یك اقدام فرابخشی گروهی منسجم، پیوند عضو بین استانی با جدیت دنبال شود. كما اینكه تابحال چند مورد هم با موفقیت به انجام رسیده است.

شادنوش اظهار داشت: امیدواریم با استفاده از سیستم رجیستری كه در حال راه اندازی آن هستیم و بزودی مورد بهره برداری قرار می گیرد، شاهد نهادینه شدن این امر در حوزه اهدای عضو باشیم.

رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، در مورد سیستم رجیستری ترابری اهدای عضو، خاطرنشان كرد: این سیستم با همكاری سازمان های مختلف، ازجمله سازمان جغرافیایی كشور، هوافضا، وزارت بهداشت، سازمان اورژانس، نیروی هوایی ارتش، نیروی انتظامی و دانشگاه های وزارت علوم در حال شكل گیری است. درحال حاضر، در حال پیاده سازی یك نقشه جامع برای كشور هستیم تا سریع ترین راه انتقال هوایی عضو پیوندی بررسی و ثبت گردد. همچنین، چگونگی كاربرد موتورلانس ها، هلی كوپتر، آمبولانس ها و حتی هواپیمای مسافربری و فالكون جت اختصاصی طی یك برنامه نرم افزاری مشخص شده و تمامی اطلاعات به یكدیگر متصل می شوند و به محض اعلام نیاز برای چنین عملیاتی، این امكان میسر می شود كه از چه طریقی می توان عملیات را با كمترین اشتباه و زمان تلف شده، با موفقیت انجام داد. در هر یك از این عملیات ها بیشتر از ۱۵۰ نفر فعال می شوند تا یك عضو از شهری به شهر دیگر منتقل شود.

1398/04/14
16:05:41
5.0 / 5
4644
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت