همزمان با بازدید رئیس مجلس از پروژه بیمارستان یك هزار تختخوابی انجام شد

آغازاحداث مجهزترین مركز درمان سرطان باسرمایه گذاری بانك پاسارگاد

آغازاحداث مجهزترین مركز درمان سرطان باسرمایه گذاری بانك پاسارگاد

به گزارش خود درمانی رئیس مجلس شورای اسلامی از پروژه راه اندازی شهرك درمانی، آموزشی و سلامت خاتم كه با سرمایه گذاری بانك پاسارگاد و توسط هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد در حال ساخت است، بازدید نمود.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر و به نقل از بانك پاسارگاد، علی لاریجانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از پروژه راه اندازی شهرك درمانی، آموزشی و سلامت خاتم كه با سرمایه گذاری بانك پاسارگاد و توسط هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد در حال ساخت است، بازدید نمود. همزمان با این بازدید عملیات راه اندازی مجهزترین مركز درمان سرطان در كشور در كنار بیمارستان هزار تختخوابی خاتم شروع شد.
نماینده مردم قم در مجلس: بیمارستان خاتم، سطح كیفی ساخت بیمارستان در كشور را ارتقاء خواهد داد
علی لاریجانی در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش و همت دكتر مجید قاسمی مدیرعامل بانك پاسارگاد و همكاران وی برای ساخت این پروژه اظهار داشت: جایگاه شهر قم با عنایت به وجود حوزه علمیه و مرقد مقدس حضرت معصومه (س) در این شهر، اقتضا می كرد كه كار ساخت این بیمارستان با استانداردهای بالا صورت گیرد.
وی تصریح كرد: از آغاز اجرای این پروژه احساس كردم در تراز خوبی دنبال می شود و شائق بودم برای پیگیری موضوعات آن وقت بگذارم تا كار ساخت بیمارستان خاتم پیشرفت كند. وی خاطرنشان كرد: همت آقای قاسمی و بانك پاسارگاد جهت ساخت این بیمارستان، برای استان قم و كشور نمونه خوبی خواهد بود كه سطح بیمارستان سازی در كشور را ارتقا خواهد داد. دكتر لاریجانی اضافه كرد: گزارش ها نشان داده است ساخت این بیمارستان از نظر اجرا به لحاظ سرعت و دقت خوب پیش می رود كه پرارزش است، به همین جهت از همه مهندسان و شركت های فعال در این پروژه تشكر می كنم.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه موانع پیش روی ساخت بیمارستان خاتم قابل رفع است، تصریح كرد: با عنایت به سرعتی كه در تكمیل این بیمارستان وجود دارد، حالا مهم ترین مبحث تأمین سرمایه انسانی است كه باید از جوانان متخصص، آموزش دیده و با فرهنگ رفتاری جدید استفاده گردد تا به صورت كامل همه استانداردها در بیمارستان خاتم لحاظ گردد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: از الان تیمی را برای گزینش سرمایه انسانی از افراد در حال تحصیل جهت فعالیت در بیمارستان خاتم ایجاد كنید، چونكه باید سرمایه انسانی هم با استانداردهای بیمارستان توازن داشته باشد.

مدیرعامل بانك پاسارگاد: مهم ترین سرمایه هر سازمانی، سرمایه انسانی آن است
مجید قاسمی، مدیرعامل بانك پاسارگاد ضمن قدردانی از رئیس مجلس به علت پیگیری دقیق كه منجر به تسریع در عملیات ساخت بیمارستان خاتم قم شد، اظهار داشت: خوشحال هستیم كه با الطاف الهی، این توفیق نصیب گروه مالی پاسارگاد شد. مراقبت ها و پیگیری های مستمر و منظم آقای دكتر لاریجانی هم كار ما را هم سخت و هم سهل كرد. چونكه هم احساس مسئولیت ما را افزایش داد و هم مسیر را برای تحقق این امر هموارتر كرد.
وی با اشاره به اینكه توجه ویژه ای به امر تأمین سرمایه انسانی كارآمد برای این بیمارستان خواهد شد، افزود: ما معتقد هستیم مهم ترین سرمایه ی ما، سرمایه انسانی است. در بانك پاسارگاد هم همین اعتقاد وجود دارد و آنچه را كه بعنوان سرمایه در صورت های مالی ذكر می نماییم در حقیقت دست مایه است.

مدیرعامل هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد: مركز تخصصی درمان سرطان در بیمارستان خاتم، مجهزترین مركز درمان سرطان خواهد شد
مخبر مدیرعامل هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد ضمن ارائه توضیحاتی در مورد پروژه شهرك سلامت خاتم اظهار داشت: شهرك سلامت خاتم به مساحت ۱۰۰ هكتار، در سه قطب آموزشی، خدماتی –رفاهی و درمانی-سلامتی در حال راه اندازی است. قطب درمانی- سلامتی شامل باغ گیاهان دارویی، اورژانس هوایی، كلینیك ها، بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی و … است. در باغ گیاهان دارویی كه حاصل دو سال مطالعه است، ۱۰۱ نوع گیاه دارویی ارزشمند قابل كشت است كه هم اكنون ۳۶ گونه از آن در فضایی مدرن كشت شده است كه آماده فرآوری و تولید هستند. بزرگ ترین بخش در قطب خدماتی-رفاهی هم ساخت یك هتل ۵ ستاره است.
وی افزود: بیمارستان خاتم با زیربنای حدود ۱۸۰ هزار مترمربع، یك مركز تخصصی در كشور است كه در خاورمیانه مشابه آنرا نداریم. فاز یك این بیمارستان با ۶۵۰ تختخواب و زیربنای ۱۲۰ هزار مترمربع، بزودی افتتاح می گردد. این فازكه كاملاً مجهز است و كلیه ی بخش های تخصصی درمانی را شامل می شود، از بزرگ ترین بیمارستان كشور، از لحاظ زیربنا هم بزرگ تر است.
وی خاطرنشان كرد: بزرگ ترین مركز تخصصی درمان سرطان كشور كه عملیات راه اندازی آنرا آغاز كردیم، بخشی از طرح توسعه ساختمان بیمارستان است كه به صورت تخصصی، به یكی از اصلی ترین مراكز ارائه خدمات سرطان در كشور تبدیل خواهد شد. در این مركز پیشرفته ترین دستگاه های پزشكی مرتبط كه در سایر نقاط كشور وجود ندارند، تأمین خواهد شد كه تعداد خیلی از بیماران را از رفتن به بیمارستان های خارج از كشور بی نیاز خواهد نمود.

1398/04/11
13:45:08
5.0 / 5
4504
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت