یك دلیل پزشكی دیگر برای اهدای خون

یك دلیل پزشكی دیگر برای اهدای خون

خود درمانی: بررسی ها نشان می دهد: با اهدای خون می توان بیماری هیپركلسترولمی فامیلی را بموقع تشخیص داد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، محققان آمریكایی در بررسی های خود به لزوم اهدای خون تاكید كردند؛ چونكه به تشخیص بیماری هیپركلسترولمی فامیلی كمك می نماید. بگفته محققان، اهدای خون این فرصت را در اختیار كارشناسان سلامت قرار می دهد تا بیماری هایی از قبیل هیپركلسترولمی فامیلی را شناسایی كنند.
هیپركلسترولمی فامیلی نوعی نارسایی ژنی است كه سبب افزایش قابل توجه سطح كلسترول در سنین مختلف می شود. زمانیكه این بیماری در فرد تشخیص داده شود در دیگر اعضای خانواده نیز شناسایی می شود. هرچند، بیماری هیپركلسترولمی فامیلی تنها در ۱۰ درصد مبتلایان تشخیص داده می شود و بسیاری را در معرض خطر قرار می دهد.
بگفته متخصصان، در مبتلایان به هیپركلسترولمی فامیلی میزان كلسترول خون از زمان تولد بالاست و این افراد بیشتر در معرض بیماری های قلبی قرار دارند. علاوه بر این، این بیماران امكان دارد نسبت به خطرات این بیماری برای فرزندان شان آگاهی نداشته باشند.
متخصصان آمریكایی بر این باورند: اهدای خون می تواند روشی جدید در تشخیص این بیماری و آگاه ساختن افراد از آن باشد، برای اینكه در افراد جوان تشخیص بموقع و شروع درمان می تواند موثر باشد.
به گزارش خود درمانی به نقل از ان دی تی وی، درمان های استاندارد برای مقابله با این بیماری، رعایت رژیم غذایی، ورزش كردن و مصرف داروهای استاتین است.
منبع:

1398/03/03
22:50:32
5.0 / 5
5003
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت