نمكی: خصوصی سازی بیمارستان های علوم پزشكی حقیقت ندارد

نمكی: خصوصی سازی بیمارستان های علوم پزشكی حقیقت ندارد

به گزارش خود درمانی وزیر بهداشت در مورد تأمین داروهای بیماران، اظهار داشت: برای تأمین داروهای بیماران خاص و دیگر بیماران مشكلی به نام كمبود دارو وجود ندارد و باوجود فشار تحریم ها با تمهیدات اندیشیده شده تدارك داروی مورد نیاز مردم در طول سال ۹۸ دیده شده است.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه آئین افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی در اهواز و جمع خبرنگاران، در مورد اخبار مربوط به خصوصی سازی بیمارستان های تابعه دانشگاه های علوم پزشكی بیان كرد: چنین موضوعی حقیقت ندارد اما اساساً برای كار، به بخش خصوصی میدان خواهیم داد.

وی اضافه كرد: در كلیه بخش ها جهت سرمایه گذاری مردم حمایت خواهیم كرد اما تلاش می نماییم سرانه مورد نیاز برای پشتیبانی از بیماران را به شكل دولتی و حتی در بخش خصوصی به گونه ای باشد كه كوچك ترین فشاری به مردم در هزینه های كمرشكن سلامت وارد نشود.

وزیر بهداشت بیان كرد: خصوصی سازی در بخش آموزش فعلاً وجود ندارد اما در بخش آموزش در قسمت هایی همچون رشته های پرستاری، كاردانی و دیگر رشته های مورد نیاز كه دولت سرمایه گذاری نكرده است، در پرداخت سرانه ای كه برای دانشجو در بخش دولتی می پردازیم آمادگی داریم تا مشاركت بخش خصوصی را به گونه ای به كار بگیریم كه فشاری بر دانشجو وارد نشود.

وی در مورد تأمین داروهای بیماران هم اظهار داشت: برای تأمین داروهای بیماران خاص و دیگر بیماران مشكلی به نام كمبود دارو وجود ندارد و باوجود فشار تحریم ها با تمهیدات اندیشیده شده، تدارك داروی مورد نیاز مردم در طول سال ۹۸ دیده شده است.

نمكی با اشاره به پروژه های افتتاح شده در دانشگاه علوم پزشكی اهواز اظهار داشت: این مراكز می توانند گره گشای بسیار خوبی برای مردم این منطقه باشند و در صدد هستیم مراكز جدیدی در آینده افتتاح شوند.

وی اضافه كرد: دولت مصمم است به خوزستان بعنوان استانی با مردم شهیدپرور كه در طول دفاع مقدس از خود رشادت نشان داده اند، به صورت خاص حمایت كند تا بتوانیم در ادامه طرح تحول نظام سلامت در توسعه زیرساخت های خوزستان گام های بزرگی برداریم.

وزیر بهداشت اظهار داشت: اساساً در روستاها هم جهت توسعه زیرساخت های نظام سلامت، پایگاه ها و مراكز سلامت كارهای بزرگی در حال ساماندهی است كه یكی از این كارها فراهم كردن نقشه راه برای توسعه خوزستان است كه در انتها سفر آنرا مرور می نماییم تا بعنوان نقشه راه برای توسعه خوزستان مخصوصاً در توسعه بهداشت و درمان گام های بزرگی برداشته شود.

به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، در ادامه همایون یوسفی، نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، هم در مورد مبحث خصوصی سازی بیمارستان های تابعه دانشگاه های علوم پزشكی اظهار نمود: خصوصی سازی موضوعی است كه از قبل مطرح شده بود اما اینكه زیرساخت های آن در كشور فراهم گشته است، جای بحث دارد.

وی اضافه كرد: مجلس و دولت در حال بررسی این مورد هستند كه امیدواریم بر مبنای شرایط تصمیم گیری شود.

یوسفی بیان كرد: امیدواریم تصمیم مناسبی گرفته شود و اثرات آن بر مبنای تصمیمات باید پیش بینی شود.

افتتاح سه پروژه بهداشتی و درمانی با حضور وزیر بهداشت در بیمارستان گلستان اهواز

به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا با حضور دكتر سعید نمكی - وزیر بهداشت - مركز غربالگری سرطان و طرح توسعه اورژانس، بخش مراقبت های ویژه داخلی بزرگسالان و كودكان (ICU) بیمارستان گلستان اهواز امروز (۲۴ بهمن ماه) افتتاح شدند.

مركز غربالگری سرطان بیمارستان گلستان اهواز با ۷۰۰ مترمربع و ۱.۵ میلیارد تومان هزینه و تجهیز به راه افتاده است. در این مركز علاوه بر ویزیت بیماران توسط متخصصان رادیوتراپی و آنكولوژی مراحل تشخیصی، پاراكلینیكی جهت غربالگری و تشخیص زود هنگام سرطان های شایع نظیر روده بزرگ، پستان و رحم و سونوگرافی انجام می شود همینطور این مركز دارای فضای آموزشی و پژوهشی است.

طرح توسعه اورژانس بیمارستان گلستان اهواز هم به مساحت ۲۴۰۰ مترمربع و با هزینه ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح شد. در این طرح بزرگترین مجتمع اورژانس كشور هم با اضافه شدن ۲۴۰۰ مترمربع به فضای اورژانس این بیمارستان افزود شد.

این مجتمع در مجموع دارای ۷۰ تخت بستری و بخش های اورژانس جراحی شامل جراحی عمومی، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب و اورژانس داخلی، اورژانس قلب و عروق و اورژانس روانپزشكی است. اورژانس استروك (سكته حاد مغزی) بر مبنای استانداردهای وزارتی و در فضای كاملاً مجزا از اورژانس داخلی و تحت نظارت ویژه متخصصان نورولوژی بوجود آمده است.

همچنین برای نخستین بار در این مجتمع اورژانس فضاهای آموزشی مجهز برای گروه های آموزشی، دانشجویان و اساتید دانشگاه در نظر گرفته شده است.

بخش مراقبت های ویژه داخلی، بزرگسالان و كودكان هم به مساحت ۳۳۰ متر مربع و با هزینه و تجهیز دو میلیارد تومان افتتاح شد. این مركز دارای ۱۰ تخت مجهز، مراقبت های ویژه (سه تخت كودكان و هفت تخت بزرگسالان) و دستگاه های روزآمد و پیشرفته است.1397/11/25
22:49:25
5.0 / 5
4958
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت