تشدید عفونت روده با مسكن های درد

تشدید عفونت روده با مسكن های درد

به گزارش خود درمانی نتایج یك بررسی از آن حكایت می كند كه مصرف بعضی از مسكن ها امكان دارد عفونت كلستریدیوم دیفیسیل (C. difficile) را تشدید كند.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، پزشكان با اشاره به اینكه مصرف بعضی از مُسكن ها عامل تشدید كننده عفونت كلستریدیوم دیفیسیل است، اظهار داشتند: یافته های بدست آمده می تواند به كنترل بیماری و علائم آن كمك نماید.

كلستریدیوم دیفیسیل باكتری است كه سبب التهاب روده ای میگردد. معمولا افراد بزرگسالی كه در بیمارستان تحت درمان قرار می گیرند به این بیماری مبتلا می شوند و علائم آن اغلب سپس مصرف داروهای آنتی بیوتیك ظاهر میگردد.

طبق اعلام مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا، C. difficile عامل ۵۰۰ هزار مورد عفونت در بیماران این كشور در مدت یك سال بوده است. همین طور بیشتر از ۸۰ درصد مرگ و میر این بیماران در بین افراد ۶۵ سال به بالا بوده است.

بیمارانی كه آنتی بیوتیك دریافت كرده اند بیشتر در معرض مبتلاشدن به عفونت C. difficile هستند برای اینكه این داروها می توانند بر فلور طبیعی روده تاثیر بگذارند. همین طور مصرف داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی (NSAIDs) كه به منظور تسكین درد و پایین آوردن تب و التهاب سفارش میگردد می تواند عفونت كلستریدیوم دیفیسیل را تشدید كند.

محققان آمریكایی به مطالعه روی تعدادی موش مبتلا به عفونت كلستریدیوم دیفیسیل پرداختند. این موش ها در دو گروه قرار گرفتند و یكی از این گروه ها با داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی تحت درمان قرار گرفتند. درانتها مطالعه مشاهده شد تنها حدود ۲۰ درصد از موش هایی كه با این دارو تحت درمان قرار گرفته بودند زنده ماندند در حالیكه شانس نجات موش های گروهی كه از این داروها دریافت نكرده بودند بیشتر بوده و حدود ۸۰ درصد از آنها جان سالم به در بردند.

به گزارش مدیكال نیوز تودی، به قول محققان مصرف داروهای NSAID می تواند شدت عفونت را افزایش داده و شانس زنده ماندن را در مبتلایان به آن كم كند. 

1397/10/23
15:07:14
5.0 / 5
4282
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت