3 رسالت مهم طرح تحول سلامت

3 رسالت مهم طرح تحول سلامت

خود درمانی: مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، اظهار داشت: پس از طرح تحول سلامت، پرداختی از جیب مردم به كمتر از ۱۰ درصد رسیده است. حفاظت مالی از بیماران باید به گونه ای باشد كه وقتی فرد بیمار می شود، ترس از بازگشت كردن به پزشك نداشته باشد.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا عسگری در كارگاه هم اندیشی و توانمندسازی مدیران شبكه ها، روسای شعب تعزیرات حكومتی و كارشناسان نظارت بر درمان گفت: رسالت نظام سلامت در سه مقوله مطرح میگردد كه آغازین مورد آن، دسترسی سهل به خدمات سلامت است و در این راستا، خدمات سلامت باید در دسترس همه مردم قرار گیرد و هموطنان ایرانی در اقصی نقاط كشور از روستا تا شهرهای بزرگ و كوچك، بتوانند از بركات آن بهره مند شوند.

وی اضافه كرد: دومین مقوله نظام سلامت به حفاظت مالی از جیب مردم می پردازد كه پس از طرح تحول سلامت، پرداختی از جیب مردم به كمتر از ۱۰ درصد رسیده است. حفاظت مالی از بیماران باید به گونه ای باشد كه وقتی فرد بیمار می شود، ترس از بازگشت كردن به پزشك نداشته باشد.

عسگری، رضایتمندی را سومین مقوله در رسالت نظام سلامت برشمرد و اظهار داشت: برای رسیدن به این مقوله، تلاش نموده ایم تا كیفیت خدمات سلامت را بالا برده و خدماتی در شان مردم به آنها نمایش دهیم.

مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت اشاره كرد: از طرف دیگر، در تلاش هستیم ارتباط موثری با مردم داشته باشیم. پس برای شنیدن مشكلات مردم كوتاهی نمی نماییم، سامانه ۱۹۰ بهترین راه انتقال صدای مردم و مشكلات آنها است.

وی اظهار داشت: سوژه دیگر كه در رابطه با حوزه كیفی بیمارستان ها است، نظام مراقبتی جدید درباب مدیریت جلوگیری از بروز خطاهای پزشكی به نام خطاهای ۲۸ گانه درمانی است كه در حدود یك سال پیش در سطح كشور پیاده شده است و روز به روز شاهد پویایی آن هستیم. در این مورد، ۲۸ آیتم از خطاهای پزشكی شناسایی شده اند كه تیم بیمارستانی را به سمت فرآیندهایی سوق می دهد كه از بروز این خطاها در مجموعه درمانی جلوگیری كند. بدین سبب یكی از برنامه های نظارت بر مراكز درمانی، ابلاغ ۲۸ كد به آنها بوده است تا در حد امكان در این كدها خطا رخ ندهد و تاكید ما بر گزارش دهی به موقع و ریشه یابی و تحلیل ریشه ای رخداد خطاها بود كه خوشبختانه استان آذربایجان غربی در گزارش دهی مقام اول در كشور را دارد. لازم است در تحلیل ریشه ای رخداد خطا، بیشتر تلاش شود.

عسگری اشاره كرد: درحال حاضر، طب سنتی ایرانی مبحثی است كه متاسفانه افراد سودجو با سوء استفاده از طب سنتی ایرانی و بدون داشتن تخصص و مجوز جنایت هایی انجام داده اند كه گناهی نابخشودنی است، پس ما از تمام ظرفیت های قانونی به منظور برخورد با متخلفان، استفاده خواهیم كرد، برای اینكه اولویت ما سلامت مردم است.

بنابراعلام وبدا، مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینكه گام های بزرگی در طرح تحول سلامت برداشته شده است، عنوان كرد: گام بزرگی كه باید سپس گام های موفق این طرح برداشته شود، تبیین اخلاق و رفتار است، برای اینكه چگونگی رفتار با مردم بسیار مهم می باشد. ارتباط كلامی شایسته و در ارتباط قرار دادن بیمار از روند درمانی می تواند موجب رضایتمندی مردم از نظام سلامت باشد.
1397/10/11
13:51:30
5.0 / 5
4529
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت