در بسته اخبار اجتماعی امروز ایسنا بخوانید:

از دخالت خانم بازیگر در حوزه دارویی تا تشكیل تیمی برای شناسایی عامل آتش زدن شهروندان

از دخالت خانم بازیگر در حوزه دارویی تا تشكیل تیمی برای شناسایی عامل آتش زدن شهروندان

به گزارش خود درمانی سلبریتی ها در درمان دخالت نكنند، اتمام حجت پلیس؛ نرده های چهارراه ولیعصر برداشته نمی گردد، نشت فلزات سنگین در غذا؛ هشداری كه جدی گرفته نمی گردد، تدوین سند توسعه محلات پایتخت در برنامه سوم توسعه شهر، واریز «وام ضروری» ۵ میلیونی بازنشستگان كشوری به حساب ها، جزئیات ارسال پستی داروی بیماران خاص و... از مهم ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه هستند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:


سلبریتی ها در درمان دخالت نكنند
دكتر كیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در واكنش به اظهارنظر مهناز افشار در خصوص مصرف داروی نالوكسان برای پیشگیری از مرگ ناشی از سوء مصرف مواد، اظهار داشت: سراسر این اظهارات اشتباه است و داروی نالوكسان دارویی است كه حتما باید با تجویز پزشك تهیه شود.
وی با اشاره به اینكه اظهارات این بازیگر حقیقت ندارد و كسی غیر از صاحبان حرف پزشكی حق اظهار نظر در حوزه سلامت و درمان را ندارد اظهار داشت: متاسفانه در كشور ما ظاهرا افراد وقتی كه اشتغالات دیگرشان كمتر می شود، فورا به اظهار نظر در حوزه پزشكی و طب مبادرت می كنند كه این كار فقط سبب بروز مشكلات برای مردم میگردد و می تواند پیامدهایی را برای مردم به دنبال داشته باشد.
وی اشاره كرد: اولا هیچ آمپول و فرآورده تزریقی در دنیا نیست كه بدون تجویز پزشك مصرف شود. دوما داروی نالوكسان دارویی است كه كاملا باید با تجویز پزشك تهیه شود و هیچ داروخانه ای حق ندارد بدون نسخه پزشك این دارو را در اختیار قرار دهد. سوما این دارو، دارویی است كه در اورژانس پیش بیمارستانی، اورژانس بیمارستانی، اتاق عمل و ریكاوری های اتاق عمل با تجویز پزشك و تحت نظر افراد آموزش دیده و متخصص و تحت مانیتورینگ استفاده میگردد.

تدوین سند توسعه محلات پایتخت در برنامه سوم توسعه شهر
سكینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران از تدوین سند توسعه محلات پایتخت در امتداد تدوین برنامه سوم توسعه شهر تهران تا آخر سال آینده آگاهی داد و اظهار داشت: تا اختتام امسال، سند توسعه ۱۵۰ محله تدوین و به اجرا گذاشته خواهد شد.
وی مهمترین رویكرد در برنامه توسعه محلات را استفاده از ظرفیت مشاركت های مردمی دانست و اظهار داشت: اگر مردم در تصمیم گیری نقش داشته باشند، احساس تعلق در آنها به وجود آمده و در زمان اجرای این تصمیمات هم مشاركت بهتری در سطح محله خواهند داشت و از این طریق، امور بهتر پیش می روند و مردم باید به محله باور داشته باشند و احساس هویت و تعلق به محله را در خود تقویت نمایند تا بتوانند در امور محله مشاركت بهتری داشته باشند.

جزییات ارسال پستی داروی بیماران خاص
دكتر مهدی شادنوش رییس مركز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت درباره نحوه انتقال داروهای بیماران خاص به درب منازل شان از راه پست، اظهار داشت: هم اكنون سامانه های ما به اداره ثبت احوال متصل شده و امكان اطلاع از آخرین اطلاعات بیماران خاص را برای ما فراهم می آورد كه می تواند مقدمه ارسال داروهای این بیماران به درب منازل شان باشد.
وی اشاره كرد: با امكان اتصال سامانه های ما با اداره ثبت احوال این اقدامات به خوبی پیش می رود. ما باید از آخرین اطلاعات و تغییر آدرس های بیماران مان باخبر باشیم. این كار مقداری هماهنگی بین بخشی می خواهد كه در حال انجام آنها هستیم. خوشبختانه هم اكنون سامانه های ما به اداره ثبت احوال متصل شده و امكان اطلاع از آخرین اطلاعات بیماران خاص را برای ما فراهم می آورد كه می تواند مقدمه ارسال داروهای این بیماران را به درب منازل شان احداث كند.

گلایه خداكرمی از درخواست مالی برخی هنرمندان برای پیوستن به كمپین "نه به پلاستیك"
ناهید خداكرمی رئیس كمیته سلامت شورای شهر از درخواست برخی هنرمندان برای دریافت پول برای پیوستن به كمپین تهران بدون پلاستیك گلایه نمود و اظهار داشت: همواره برای پیشبرد اهداف و تصمیمات فرهنگی از هنرمندان، ورزشكاران و سلبریتی ها دعوت میگردد كه برای تحقق این هدف به این كمپین های فرهنگی ملحق شوند و در این حوزه به غیر از پرویز پرستویی هیچ كدام از هنرمندان حاضر به همراهی با ما نشدند و حتی متاسفانه بعضی از آنها دستمزد و هزینه های گزافی را از ما طلب می كردند كه پرداخت آن از عهده شورای شهر برنیامد و نتوانستیم از حضور شهروندان استفاده نمائیم.
وی با بیان این كه متاسفانه چهار روز قبل رادیو دویچوله كمپین نه به پلاستیك را راه اندازی نمود، اظهار نمود: ما خوشحال هستیم كه حدودا همه به سوژه پلاستیك و عدم استفاده از آن حساس شده اند، اما جالب است كه هنرمندان و بازیگران زیادی به این كمپین پیوستند و این در شرایطی است كه ما از یكسال قبل این سوژه را شروع كردیم اما بیشتر هنرمندان حاضر نشدند به صورت بلاعوض به این كمپین بپردازند.


اتمام حجت پلیس؛ نرده های چهارراه ولیعصر برداشته نمی شود
سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت درباره اینكه آیا مسیر و تقاطع خیابان های ولیعصر و انقلاب برای عبور عابران پیاده بازگشایی خواهد شد؟ اظهار داشت: نخیر؛ چونكه فلسفه ساخت زیرگذر چهارراه ولیعصر یا چهارراه جهان نما این بود كه عبور و مرور جمعیت به زیر سطح برود و میلیاردها تومان باز برای ساخت آن هزینه شد تا ترافیك در آن منطقه از بین برود و حتی سوانح و حوادث رانندگی باز كاهش بیابد.
قبل از این شهرداری تهران با درخواست انجمن های فعال در دفاع از حقوق معلولان تصمیم به بازگشایی مسیر و تقاطع چهارراه ولیعصر برای تردد عابران گرفته بود كه باوجود برگزاری مراسمی برای بریدن نرده های چهارراه ولیعصر، با مخالفت پلیس روبه رو شد و نرده ها مجدد نصب گردید.نشت فلزات سنگین در غذا؛ هشداری كه جدی گرفته نمی شود
علی مریدی مدیر كل دفتر آب و خاك سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز خاك اعلام نمود: در حوزه آلودگی خاك، مهمترین عامل، فلزات سنگین است كه بر اثر استفاده بی رویه از سموم موجب آلودگی خاك و به تبع آن آلودگی محصولات غذایی میگردد و دلیل عمده مبتلاشدن به سرطان ها فلزات سنگین باقیمانده در مواد غذایی است
وی ضمن انتقاد از وضعیت كشاورزی كشور اظهار نمود: به سبب مصرف بی رویه كود و سموم در حوزه كشاورزی اكولوژیك و پایدار، وضعیت مناسبی نداریم البته وزارت جهاد كشاورزی اهتمام دارد به سمت كشاورزی اكولوژیك و محصولات ارگانیك پیش رود تا باقیمانده سموم در محصولات غذایی به حداقل ممكن برسد و كمترین مخاطره را برای سلامت انسان داشته باشد.


واریز «وام ضروری» ۵ میلیونی بازنشستگان كشوری به حساب ها
زهرا زاده غلام مدیركل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی كشوری اعلام نمود: نوبت سوم وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران در آذرماه جاری به مبلغ ۵ میلیون تومان به حساب حقوقی آنان واریز شد.
زاده غلام با اشاره به اینكه مرحله چهارم وام ضروری بازنشستگان مقرر است در دی ماه امسال پرداخت گردد، تصریح كرد: واجدین شرایط به ترتیب اولویت «كمترین مجموع وام دریافتی» و «كمترین حقوق دریافتی» نوبت بندی شده و با عنایت به سقف اعتبار تخصیصی توسط بانك عامل به صورت ماهیانه وام ضروری آنان پرداخت میگردد.

الزام قانونی برای برچسب گذاری محصولات تراریخته
نیره خوش خلق سیمامشاور بیوتكنولوژی رییس سازمان محیط زیست ضمن پاسخگویی به برخی انتقادات درباره واگذاری مرجعیت كنوانسیون تنوع زیستی به وزارت جهاد كشاورزی، واگذاری مسئولیت «جف» به سازمان محیط زیست را یك فرصت برای دریافت تسهیلات مالی بین المللی دانست و اظهار داشت: متاسفانه میزان دریافت اعتبارات مالی از «جف» توسط كشور ما حتی از افغانستان هم پایین تر است.
مشاور بیوتكنولوژی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با تاكید بر اینكه تا زمانی كه وزارت بهداشت مجوز سلامت محصول تراریخته را ندهد، رهاسازی صورت نمی گیرد، اظهار داشت: برای مثال در مورد رهاسازی محصول تراریخته پنبه وزارت بهداشت اعلام نموده كه برای لوازم آرایشی و بهداشتی امكان استفاده از پنبه وجود دارد اما مجوز استفاده خوراكی از پنبه را نداده است و وی افزود: وزارت بهداشت در بررسی های اولیه اعلام نموده كه رهاسازی پنبه تراریخته هیچ مخاطره ای ندارد و سلامت استفاده از آنرا برای مصارف بهداشتی تایید كرده است و برای مصرف خوراكی باز نیاز به بررسی دیگری دارد. وزارت جهاد كشاورزی اعلام نموده است كه وزارت بهداشت نظر قطعی خودرا در مورد استفاده از پنبه دانه ها در روغن های خوراكی عرضه نماید.


۶۹ ساله ها با ۱۱ سال سابقه بازنشسته می شوند
محمدرضا واعظ مهدوی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینكه امسال طبق قانون كسانی را كه ۶۹ سال سن و ۱۱ سال سابقه بیمه پردازی دارند بازنشسته می نماییم، از سازمان هدفمندی یارانه ها به سبب عدم عمل به تعهدات و پرداخت منابع مالی لازم برای بازنشستگی قبل از موعد مشمولان گلایه نمود.
وی با اشاره به اینكه صندق بیمه كشاورزان، روستاییان و عشایر، صندوق جوانی است و خوشبختانه در روزهای اخیر استقبال خوبی از آن به عمل آمده و میزان مراجعات عشایر جهت استفاده از امكانات بیمه بسیار بیشتر از قبل شده است اظهار نمود: طبق آخرین گزارشات، میزان حق بیمه دریافتی، ۲۸ درصد نسبت به سال قبل رشد كرده است و بخصوص در دو سه ماه اخیر رشد بیمه شدگان بالاتر بوده و برای ما مسئولیت سنگینی دارد. باید نظام تعادل درآمد هزینه صندوق را مدیریت نماییم به نحوی كه گرفتار مشكلات دیگر صندوق ها نشویم.


صدور پروانه های شكار در استان تهران بدون ارزیابی زیست محیطی
محمد كرمی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران، اظهار داشت: آمار دقیقی از پرندگان این استان در دسترس نیست و با عنایت به ظرفیت این محدوده تمام افرادی كه مجوز گرفته اند موفق به شكار نمی شوند و پروانه های شكار پرنده در استان تهران سپس پنج سال صادر گردیده است. برمبنای جلسات كارشناسی كه در استان تهران داشتیم به این نتیجه رسیدیم كه باید پاسخگوی متقاضیان قانونی شكار پرنده باشیم و برای آنها پروانه های شكار صادر نماییم.
وی با اشاره به اینكه برای صدور پروانه های شكار محدودیت های خاصی لحاظ كرده ایم، اظهار نمود: شكارچیان فقط در ایام پنجشنبه و جمعه می توانند به شكار بروند، همین طور هر شكارچی می تواند فقط یك پروانه شكار دریافت كند یعنی اگر فردی پروانه شكار پرندگان آبزی را می گیرد، پروانه شكار پرندگان خشك زی دیگر به او تعلق نمی گیرد. گونه های پرنده ای كه می توانند شكار كنند باز محدود است. شكارچیان فقط مجاز به شكار اردك و خوتكا در میان پرندگان آبزی و كبك و كیهو یا كبوتر و فاخته در میان پرندگان خشك زی هستند.

رشد ۷۱ درصدی جرایم فضای مجازی

الزام بانك ها به استفاده از رمزهای یك دفعه مصرف بانكی
سردار كمال هادیانفر، رییس پلیس فتای ناجا از برنامه ریزی پلیس جهت استفاده از رمزهای یك دفعه مصرف كارت های بانكی برای همه تراكنش ها در آینده نزدیك آگاهی داد و اظهار داشت: در هشت ماهه امسال در مقایسه با پارسال جرایم فضای مجازی ۷۱ درصد رشد داشته است و طی این مدت ۴۱ هزار جرم در فضای مجازی رخ داده است كه پیش بینی میگردد تا آخر سال این جرایم به حدود ۵۸ تا ـ ۵۹ هزار مورد برسد.
وی با اشاره به مراحل اجرای رمز یك دفعه مصرف اشاره كرد: ۳۲ بانك و موسسه مالی در كشور فعال می باشند كه در فاز نخست طرح رمزهای یك دفعه مصرف، موظف شدند تا امكان نمایش رمز یك دفعه مصرف به هنگام خریدهای اینترنتی و استفاده از موبایل بانك را فراهم آورند. در این مرحله افرادی كه قصد خرید با استفاده از درگاه های بانكی را داشته باشند، می توانند در ازای هر بار خرید رمز جدیدی را از راه پیامك دریافت نمایند كه این اقدام تاثیر بالایی در پیشگیری از شیوه فیشینگ دارد و كسانی كه از رمزهای یك دفعه مصرف برای خریدهای اینترنتی خود استفاده كنند دیگر قربانی سایت های فیشینگ نخواهند شد.

" تهران" فقیرترین استان از نظر برخورداری از فضای آموزشی
مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور با اشاره به اینكه تهران جزو محروم ترین و فقیرترین استان ها از نظر برخورداری از فضای آموزشی است، اظهار نمود: لزوم دارد خیرین نیكوكار در این استان مشاركت بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه ۲۰ درصد از فضاهای آموزشی كشور توسط خیرین تولید شده است، تصریح كرد: این میزان مشتمل بر بیش ۱۰۰ هزار كلاس درس است كه البته بدون احتساب زمین هایی كه توسط خیرین به آموزش و پرورش اهداء شده است و امسال باز در شش ماهه اول سال ۸۰۰۰ كلاس درس به بهره برداری رسید كه ۵۰ درصد این كلاس ها توسط خیرین تولید شده بود.

به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
كمتر از ۲۰ روز تا اختتام مهلت بخشودگی بعضی از جرائم رانندگی
تشكیل تیمی ویژه برای شناسایی عامل آتش زدن شهروندان+ فیلم
اتمام حجت پلیس؛ نرده های چهارراه ولیعصر برداشته نمی شود
توضیحات حناچی درباره ملاقاتش با رهبر انقلاب
آتش سوزی در رزمال1397/09/15
13:06:02
5.0 / 5
4485
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت