زنانی كه به آرایش بیشتر از سلامت اهمیت می دهند!

زنانی كه به آرایش بیشتر از سلامت اهمیت می دهند!

خود درمانی: یك متخصص زنان اظهار داشت: زنان جامعه ما بخش عمده ای از روز را صرف آرایش و زیبایی می كنند؛ در حالیكه برای سلامتی خود وقت كمتری می گذارند و این در شرایطی است كه بیماری های زنان قابل پیشگیری اند.دكتر الهه رجایی در گفت وگو با ایسنا، گفت: زنان جامعه ما ترجیح می دهند زیبا اما بیمار باشند. گروهی از زنان صرفا برای زیبایی اندام، ورزش می كنند و رژیم غذایی می گیرند. در نتیجه هدف آنان از این فعالیت های سالم، كسب تندرستی نیست. این نكته را می توان از نفوذ دخانیات در بین زنان درك كرد.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: زمانی كه سن این زنان بالاتر می رود، به جراحی های زیبایی روی می آورند. جراحی هایی كه شاید در نگاه نخست زیبایی و سلامت را نشان می دهند، اما به علت شیمیایی بودن، خطرات بسیاری به همراه دارند. این مشكلات در زنان آبستن هم دیده می گردد. زنان بسیاری در دوران حاملگی به سراغ مواد آرایشی بهداشتی شیمیایی می روند. این مواد خطرات بسیاری برای نوزاد به همراه دارد.

رجایی با اشاره به اینكه دولت در بخش زنان فعالیت های عمده ای داشته است، اضافه كرد: با این وجود باید مراقبت های بیشتری در بحث زنان صورت گیرد. فرهنگ سازی یكی از مهم ترین راهكارهای این مشكل بزرگ است. اما فرهنگ سازی همه كار نیست و مادران هم در برابر نوزاد خود مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند.

این جراح و متخصص زنان، كمبود امكانات بهداشتی زنان در روستاها را از مشكلات خواند و اظهار داشت: كمبود امكانات در بحث بهداشت زنان هم مشكلات زیادی بوجود آورده است. خیلی از زنان تحصیل كرده و ثروتمند ما هم شناخت درستی از اندام خود ندارند. ضمن اینكه فرهنگ مردسالارانه ما تاثیرات مخربی در این زمینه داشته است.

وی همینطور اظهار داشت: انجمن های فعال در حقوق بانوان تلاش های زیادی برای تزریق آگاهی می كنند، اما قدرت آن ها بسیار كم است و با محدودیت هایی مواجهند. اعضای این انجمن ها با شناخت درستی كه از جایگاه زن در جهان امروز دارند، به ترویج آگاه سازی می پردازند. نمی توان منكر تاثیرگذاری این انجمن ها شد، اما آنان محدودیت های مالی و اجتماعی زیادی دارند كه ناخودآگاه عملكرد آنان را به سمت مشكلات هدایت می كند.

این جراح و متخصص زنان در انتها اظهار داشت: در راه سلامت روانی و جسمی زنان موانع بسیاری وجود دارد، اما نباید از پیشرفت ها غافل شد. امروزه با كمك شبكه های اجتماعی، كتاب های علمی و رسانه های فعال در حوزه زنان می توان تا حدودی با مشكلات و بیماری های زنان آشنا شد. امیدواریم در آینده نزدیك، هیچ زنی در ایران و جهان با بیماری و شرایط غیربهداشتی زندگی نكند.
1397/07/28
20:06:10
5.0 / 5
5235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت