یك متخصص زنان و زایمان مطرح كرد

درمان ناباروری با تغییر سبك زندگی

درمان ناباروری با تغییر سبك زندگی

به گزارش خود درمانی یك متخصص زنان، زایمان و نازایی اظهار داشت: ۳۵ درصد افرادی كه در سن باروری هستند با استفاده از بیماری های عفونی دچار نازایی می شوند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر جلیل پاك روش با حضور در یك برنامه رادیویی، با اشاره به اینكه ۳۵ درصد افرادی كه در سن باروری هستند با استفاده از بیماری های عفونی دچار نازایی می شوند و به روش درمانی «IVF» نیاز پیدا می كنند، اظهار داشت: آگاهی دادن و درمان، نیاز افراد را تا حد زیادی به IVF كاهش میدهد. انسان در بازه ای سنی تمایل به داشتن فرزند دارد، اما زمان محدودی را برای داشتن بچه در نظر می گیرد و ممكن است با این كار زمان و فرصت اصلی باروری را از دست بدهد. فرزنددار شدن نباید هدف و مسئله اصلی باشد، بلكه مسئله اصلی ما سلامت جسمی و روانی موجودی است كه با ما زندگی می كند.
وی ادامه داد: در سال هایی كه درمان ناباروری را تجربه كردم، افرادی بودند كه بعد از درمان و بچه دار شدن از یكدیگر جدا شدند. همینطور افرادی را دیدم كه پس از ۳۷ سال بچه دار شدند و استقامت زندگی آنها بیشتر شد؛ ازاین رو مهم ترین مساله، روان و ارتباط زوجین با یكدیگر است.
این متخصص زنان، زایمان و نازایی در ادامه مطرح كرد: عواملی مانند تغییر سبك زندگی و الگوی مصرفگرایی و شهرنشینی همچون عواملی است كه در ناباروری افراد تاثیر گذاشته است. در گذشته مردم زندگی سالم تری داشتند، اما الان زمینه های نازایی تغییر كرده و اثرات آن مخرب تر و فرصت باروری بسیار كوتاه شده است. متاسفانه عقیده مردم هم به «دیر باروری» رفته است؛ چراكه تصور می كنند تكنولوژی این مشكلات را حل خواهد نمود و ازاین رو زمان خویش را از دست می دهند.
این متخصص زنان و زایمان تصریح كرد: باید بدانیم تكنولوژی نمی تواند تمام خواسته های ما را برطرف كند و سختی های زندگی تغییر نمی كنند، بلكه فقط تغییر شكل می دهند. مردم باید بدانند كه زایمان كردن فقط یك كار فیزیولوژیكی نیست، تربیت بچه از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ ازاین رو پیش از بچهدار شدن باید روی رفتار و كردار خود كار كنند تا بتوانند بچه های خوبی را به جامعه تحویل دهند.
پاكروش تصریح كرد: امروزه با پیشرفت تكنولوژی با تولید كمترین شكاف در بدن و با استفاده از وسایل مجهز به دوربین جراحی های كم تهاجم انجام میشود. در این روش صدمه كمتری به بیمار وارد میشود.


 

1397/03/26
12:03:07
5.0 / 5
4966
تگهای خبر: بیمار , درمان , متخصص , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت