واكسن فلج اطفال تزریقی بحث جدی مطرح در بیوتروریسم

واكسن فلج اطفال تزریقی بحث جدی مطرح در بیوتروریسم

خود درمانی: رئیس موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی با تاكید بر لزوم نگاه ویژه به جایگاه موسسه رازی و صنعت واكسن سازی در كشور اظهار داشت: واكسن می تواند بعنوان زبان دیپلماسی قوی برای كشور باشد و نفوذ فرهنگی كشور به سایر نقاط جهان با صادرات واكسن افزایش یابد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا دكتر علی اسحاقی در چهلمین جلسه شورای مركزی سازمان نظام دامپزشكی كه در محل موسسه رازی برگزار شد، ضمن معرفی، تشریح فعالیت ها، تولیدات و برنامه های این موسسه، اظهار نمود: تولیداتی كه توسط موسسه رازی انجام می شود، در هیچ مركزی در كشور به این وسعت وجود ندارد اما متاسفانه توجه شایسته ای به این صنعت نمی گردد.
وی ضمن ابراز تاسف از اینكه تحلیل نادرستی از واكسن در كشور وجود دارد، اضافه كرد: واكسن سازی مانند سایر صنایع تولیدی در كشور نیست و بعنوان صنعتی استراتژیك مطرح بوده و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.
رئیس موسسه رازی با تاكید بر اینكه نباید نگاه تجاری به صنعت واكسن سازی داشته باشیم، اظهار داشت: سلامتی جامعه را كه توسط واكسن برای كنترل و پیشگیری از بیماری ها، تامین می شود، نمی توان با دلار و هزینه های صرف شده اندازه گرفت.
وی نیاز به علوم بین رشته ای و تكنیك های بالا در صنعت واكسن سازی را از موارد مهم عنوان نمود و تجهیزات با فناوری های بالا، مدیریت و تمركز علمی بالا، پیچیدگی مقررات جهانی در تولید واكسن، عدم امكان جذب نخبگان، عدم حمایت های لازم و به موقع از موسسه، جایگاه تشكیلاتی و ضعف ارتباطات موسسه و مواردی از این دست را از موارد مهم برای پیشرفت و توسعه موسسه و صنعت واكسن سازی در كشور برشمرد كه باید به آن توجه گردد.
دكتر اسحاقی تصریح كرد: با عنایت به تهدیدات بیولوژیك ناشی از تغییرات اكوسیستم و بیوتروریسم، فعالیت موسسه رازی در كشور از اهمیت و لزوم بسیار بالایی برخوردار می باشد.
وی با تاكید بر اینكه باید نگاه ویژه به جایگاه موسسه رازی و صنعت واكسن سازی در كشور داشته باشیم، ادامه داد: واكسن می تواند بعنوان زبان دیپلماسی قوی برای كشور باشد و نفوذ فرهنگی كشور به سایر نقاط جهان با صادرات واكسن افزایش یابد.
رئیس موسسه رازی ضمن اشاره بر ضرورت بروزرسانی تجهیزات موسسه و تخصیص بودجه در این زمینه، اظهار داشت: برنامه استراتژیك با همكاری اساتید دانشگاه صنعتی شریف برای موسسه تدوین شده كه افزایش سهم بازار جهانی واكسن های دام و طیور، افزایش سهم درآمدی از بخش های غیرتولیدی كه همان فروش فناوری و تجاری سازی است و مواردی از این قبیل از اهداف این برنامه به حساب می آید.
وی با اشاره به اینكه سند تجاری سازی توسط وزیر جهاد كشاورزی به موسسه ابلاغ گردیده، اضافه كرد: موضوعی با عنوان خصوصی سازی در موسسه رازی مطرح نیست، بلكه برون سپاری دانش فنی در این سند مورد توجه قرار گرفته و به آن تاكید گردیده است.
بر مبنای اعلام روابط عمومی موسسه رازی، دكتر اسحاقی در بخش دیگری از این نشست با تاكید بر لزوم توجه به تولید واكسن فلج اطفال تزریقی در كشور، بیان كرد: این مورد كه واكسن فلج اطفال تزریقی بعنوان بحث جدی بیوتروریسم مطرح است، سه سال پیش توسط موسسه رازی عنوان شد كه متاسفانه امروز مورد توجه قرار گرفته و اگر به آن نپردازیم، كشور با چالش جدی مواجه خواهد شد.
1397/03/01
19:23:52
5.0 / 5
4896
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت