رییس سازمان غذا و دارو اعلام كرد

آمادگی ایران برای انتقال تجارب موفق دارویی به سوریه

آمادگی ایران برای انتقال تجارب موفق دارویی به سوریه

خود درمانی: رئیس سازمان غذا و دارو در دیدار با دكتر عبود - معاون دارویی وزیر بهداشت سوریه اظهار داشت: با عنایت به سطح همكاری های ایران و سوریه لازم است در حوزه سلامت و دارو هم همكاری های ما دو چندان شود.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر غلامرضا اصغری در این دیدار اظهار داشت: ما با عنایت به شرایط سخت سوریه به مشكلات حوزه دارویی این كشور واقف هستیم و در زمینه همكاری دو جانبه و انتقال تجربیات آماده هرگونه همكاری هستیم و بر همین مبنا در جلسات كاری خود با مدیران شركت های دارویی، همه سرمایه گذاران را برای ورود به بازار سوریه ترغیب و تشویق می نماییم.
اصغری اظهار داشت: با عنایت به سطح همكاری های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ایران و سوریه، لازم است در حوزه سلامت و دارو هم همكاری های ما دوچندان شود و انتقال تجربیات و همكاری دوجانبه با سوریه برای ما مایه مباهات و افتخار است.
در ادامه دكتر اسدی لاری - قائم مقام وزیر بهداشت هم در این دیدار تصریح كرد: وزارت بهداشت آمادگی دارد طبق تفاهم نامه سال ۲۰۱۶ وزرای بهداشت دوكشور در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشكی با كشور سوریه همكاری های دوجانبه داشته باشد.
وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در زمینه تولید محصولات دارویی و انتقال تجربیات در زمینه آموزشی و فناوری تولید دارو با كشور سوریه همكاری كند.
در ادامه این دیدار دكتر عبود - معاون دارویی وزیر بهداشت سوریه با ابراز خرسندی از سفر به ایران و بازدید از كارخانه های داروسازی و دستاوردهای دارویی ایران بیان كرد: بهترین مسئله برای كشور سوریه مبادلات دارویی است و در مدت اخیر اعتبارات دارویی خوبی وارد سوریه شده است.
بنابر اعلام وب دا، وی تصریح كرد: سوریه نیاز به همكاری و مراودات دارویی بیشتری با ایران است و امیدواریم در سال ۲۰۱۸ این همكاری ها دو چندان شود.
معاون دارویی وزیر بهداشت سوریه تصریح كرد: ما در زمینه آموزش پرسنل حوزه دارویی خواهان همكاری ایران هستیم تا تجربیات موفق ایران در حوزه دارویی به كشور ما انتقال یابد.
در آخر این دیدار، صورت جلسه همكاری های ایران و سوریه در زمینه دارو و انتقال تجربیات آموزشی به سوریه توسط معاون دارویی وزارت بهداشت سوریه و رئیس سازمان غذا و دارو به امضا رسید.1396/11/15
14:53:50
5.0 / 5
4700
تگهای خبر: بهداشت , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت