ماجرای بازگرداندن بیمارستان بهشتی همدان-۲

درخواست بیماران ضایعه نخاعی غرب کشور از رییس جمهور

درخواست بیماران ضایعه نخاعی غرب کشور از رییس جمهور

خود درمانی: بیماران ضایعه نخاعی غرب کشور، از رییس جمهورِ دولت انقلابی درخواست دارند دانشگاه علوم پزشکی به عهد خود برای تخلیه بیمارستان بهشتی همدان وفا کند.خبرگزاری مهر، استان ها: موضوع بازگرداندن بیمارستان بهشتی به بهزیستی و راه اندازی مجدد واحدها و بخش های مربوطه به جامعه هدف این سازمان، داستان جدیدی نیست اما هنوز هم چون گره ای باز نشده باقی مانده است.
چندی پیش در چارچوب پرونده، خبرگزاری مهر به بررسی مصائب بیماران ضایعه نخاعی غرب کشور پرداخت، روندی که نیازمند ورود جدی مسئولین استانی و کشوری است و حال با زمزمه های سفر ریاست جمهوری به همدان آن با موضوع افتتاح بیمارستان اکباتان، مجدد این مطالبه مطرح و جان باردیگر می گیرد.
ماجرای وعده وفای علوم پزشکی به کجا می رسد؟
مسئولین مربوطه در دانشگاه علوم پزشکی همدان بارها بر این تاکید داشته اند که با آغاز به کار بیمارستان اکباتان، بیمارستان بهشتی را تخلیه و به این بیمارستان نقل مکان می کنند و حال با ورود ریاست جمهوری به همدان و افتتاح این بیمارستان میتوان منتظر وفای عهد مدیران و رؤسای دانشگاه علوم پزشکی همدان نسبت به تحقق تحویل بیمارستان بهشتی به بهزیستی بود.
میربخش شیری در این خصوص گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: تقریبا بیش از ۲۰ سال در بیمارستان بهشتی، خدمات کاردرمانی، فیزیوتراپی و روانشناسی را به صورت شبانه روزی دریافت می کردیم ضمن این که برای مددجویان روستاهای اطراف نیز شرایط مناسبی بوجود آمده بود اما هم اکنون مکان را از ما گرفتند و نمی خواهند به ما برگردانند.
رئیس انجمن ضایعه نخاعی استان همدان ضمن اشاره به این که پیگیر هستیم مجدد بخش بیماران ضایعه نخاعی پس داده شود حتی از مراجع قضائی نیز پیگیر بودیم، اضافه کرد: با عنایت به جلساتی که در این زمان برگزار شد و ما پیگیر بودیم که در نهایت چند روز پیش به ما خبر دادند که می خواهیم نتیجه جلسات را به شما بگوئیم.
وی افزود: در این نشست عنوان شد که یک مکانی را برای ما در نظر گرفتند که آن مکان اصلاً مناسب بیماران ما نیست و از نظر روحی و روانی به هم می ریزند و گفتند که ویزیت و درمان به صورت رایگان برای شما صورت می گیرد و تا وقتی که به مکان جدید منتقل شوید می توانید در بیمارستان شهید بهشتی و بعثت فیزیوتراپی را که درحال حاضر هم مشخص نیست؛ انجام دهید! پس از ۲ الی ۳ ماه مکانی را برای شما در نظر بگیرند که بیماران شهرستانی بیایند و بتوانند آنجا بمانند.
شیری با گلایه مندی افزود: رییس انجمن ضایعه نخاعی استان همدان ضمن اشاره به این که در این اتفاقات بیشترین لطمه را ما دیدیم اظهار داشت: محلی که متعلق به ما بود و در آنجا می توانستیم زندگی کرده و کسب تجربه نماییم و از سویی درمان شویم و بهتر در جامعه حضور داشته باشیم، از ما گرفته شد.

چرا مِلک ما را گرفتند و رفتند؟
رئیس انجمن ضایعه نخاعی استان همدان ضمن اشاره به این که فضای بیمارستان شهید بهشتی را با فضای بیمارستان بعثت نمی توان مقایسه کرد، بیان نمود: بیماران ضایعه نخاعی وقتی از طبقه سوم به سمت پایین و محوطه بیمارستان نگاه می کردند، فضای سبز الوند و تپه عباس آباد، سرسبزی را مشاهده می کردند روحیه می گرفتند، برای روحیه آنها، مناسب بود بیمارستان بعثت چه نتیجه ای برای ما دارد؟!، مکانی که از ما گرفتند و می خواهند مادام العمر برای خودشان باشد.
شیری ضمن اشاره به این که از زمان کرونا بیماران ضایعه نخاعی از خانه بیرون نیامدند، باردیگر به گوشه خانه هدایت شدند، اظهار نمود: بیمارستان شهید بهشتی فضای مناسبی برای بیماران ضایعه نخاعی است، ولی آنها می خواهند خودشان از مکان استفاده نمایند و برای از ما بهتران و کسانی که پول دارند ویزیت و درمان شوند، می خواهند یک بیمارستان خصوصی و شخصی برای خود راه اندازی کنند، علوم پزشکی با چه انگیزه ای و با چه هدفی آمده است؟
وی افزود: مسئولین هم پشتیبانی علوم پزشکی را می کنند! در صورتیکه اولویت با بیماران ضایعه نخاعی است.
رئیس انجمن ضایعه نخاعی استان همدان با اشاره به اینکه این درمان ها موجب می شد که بیماران بهبود یابند و بتوانند کارهای روزمره خودرا انجام دهند، اظهار داشت: با این نوع خدمات و رشد فکری بیماران، شاهد پیشرفت هایی از طرف آنها بودیم که تقریبا ۳۰ نفری از این افراد امروز یا دانشجوی دکتری ریاضی هستند و یا مدرک کارشناسی و دکتری زبان انگلیسی، روانشناسی و … کسب کرده اند.
وی با اشاره به اینکه با گرفتن مکانی که متعلق به این افراد بود آنها هم سرخورده شده اند و معتقدند کسی به فکر آنها نیست که هیچ حق قانونی شان هم گرفته می شود اضافه کرد: متأسفانه مدرسه ای که نحوه زندگی کردن را به آنها می آموخت، از دستشان گرفته شده است.
وی بیان نمود: قرارداد جدید که بسته شده است، بهزیستی می گوید که ما توان این را نداریم که از علوم پزشکی مطالبه نماییم، یک مدیری که توانایی ندارد باید برکنار شود و کسی که توانایی دارد از حق ما دفاع کند و امتیازهایی که ما داریم و همان طبقه سوم را برای ما حفظ کند تا از دست ندهیم، اگر به ما تحویل ندهند، همه مکان را علوم پزشکی تصاحب می کند و بهترین درآمد را دارند و یک بیمارستان شخصی می شود و به ما اجازه نمی دهند که اصلاً آنجا برویم.
در استان همدان بالای یک هزار نفر ضایعه نخاعی هستند
وی ضمن اشاره به این که در استان همدان بالای یک هزار نفر ضایعه نخاعی هستند، اضافه کرد: در مسافرت ریاست جمهوری که سال قبل ۶ مرداد به استان همدان تشریف آوردند نامه و مکاتباتی صورت گرفت اما بی نتیجه ماند و امیدواریم در مسافرت بعدی جواب مطالبات ما را بدهند و مکان ما را به بیماران ما برگردانند مطالبه ما از رییس جمهور همین است.
رئیس انجمن ضایعه نخاعی استان همدان ضمن اشاره به این که طبقه سوم بیمارستان بهشتی در اختیار بیماران ضایعه نخاعی بود ولی اکنون نیست، اضافه کرد: عدم تحویل بیمارستان شهید بهشتی به بهزیستی مشکلات بسیاری را برای بیماران ضایعه نخاعی بوجود آورده است که در این حوزه باید مسؤلان فکری به حال تو انیابان کنند.


منبع:

1402/07/21
14:21:48
5.0 / 5
231
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت