محققان پی بردند؛

هورمون درمانی ممکن است خطر رفلاکس مزمن را در زنان افزایش دهد

هورمون درمانی ممکن است خطر رفلاکس مزمن را در زنان افزایش دهد

خود درمانی: تعدادی از زنان برای مقابله با علایم یائسگی از هورمون درمانی استفاده می نمایند، اما یک بررسی جدید نشان میدهد که هورمون درمانی ممکنست خطر مبتلاشدن به سوزش سر دل را در زنان افزایش دهد.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، برمبنای تحلیل و بررسی پنج مطالعه قبلی، بانوانی که هورمون مصرف می کنند یا تابحال مصرف کرده اند، در معرض خطر بیشتر ابتلاء به بیماری رفلاکس معده هستند که با سوزش سر دل، مشکل در بلعیدن و درد قفسه سینه مشخص می شود.
این نخستین بار نیست که هورمون درمانی با عوارض جانبی مرتبط می شود. مطالعه سال ۲۰۰۲ نشان داد که استفاده طولانی مدت هورمون ها خطر سکته مغزی و سرطان سینه و تخمدان را می افزایند. این روزها، استفاده کوتاه مدت از هورمون درمانی برای تعدادی از بانوانی که علایم شدید یائسگی دارند، بی خطر تلقی می شود.
دکتر «استفانی فابیون»، محقق ارشد و مدیر مرکز کلینیک مایو مینه سوتا، اظهار داشت: «پیام اصلی این است که استفاده از هورمون درمانی می تواند با رفلاکس معده ارتباط داشته باشد و بانوانی که در معرض خطر هستند باید مشاوره شوند.»
او اظهار داشت: «زنان در معرض خطر شامل کسانی هستند که چاق هستند، سیگار می کشند، مصرف الکل دارند و فعالیت بدنی منظم ندارند. فعالیت بدنی شدید پس از غذا نیز ممکنست زن را در معرض خطر قرار دهد.»
تحقیقات قبلی نشان داده است که خطر ابتلاء به رفلاکس معده در دوران حاملگی زمانی که هورمون ها درحال افزایش هستند و همین طور زمانی که زنان قرص های ضد حاملگی مصرف می کنند، بیشتر است.
هورمون ها ممکنست اسفنکتر تحتانی یا ماهیچه ای را که مری را به معده متصل می کند ضعیف کرده و به اسید اجازه می دهد به آسانی به لوله غذا دسترسی پیدا کند. بگفته فاوبیون، استروژن همین طور ممکنست تولید اسید معده را افزایش دهد.


منبع:

1402/04/19
18:19:26
5.0 / 5
218
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت