روبالشی شسته نشده محل تجمع انبوهی از باکتری هاست

روبالشی شسته نشده محل تجمع انبوهی از باکتری هاست

خود درمانی: برمبنای گزارشی که بتازگی وب سایت «امری اسلیپ» (Amerisleep) منتشر نموده است یک روبالشی، تنها یک هفته بعد از شستشو می تواند میزبان سه میلیون باکتری باشد که حدود 17 هزار برابر بیش از میانگین باکتری است که روی صندلی توالت فرنگی وجود دارد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایندیپندنت، این تحقیق همین طور تمیزی تشک، ملحفه ها و روبالشی ها را بررسی نموده و عوامل بیماری زای بالقوه ای که در ملحفه ها وجود دارند را تحلیل و بررسی کرده است.
ترکیبات حساسیت زا، انواع قارچ و پوست مرده در کنار کنه و موجودات میکروسکوپی که روی سلول های پوست جدا شده از بدن وجود دارند همچون ذرات آلوده ای هستند که روی روبالشی ها یافت می شوند.
کارشناسان همیشه هشدار می دهند که روبالشی ها باید بطور منظم و بیش از یک دفعه در هفته تعویض شوند.
دکتر «هدلی کینگ» از نویسندگان این گزارش در این زمینه می گوید: هنگامی که به رختخواب می روید، ملحفه های خودرا با سلول های مرده پوست، عرق، مواد آرایشی، لوسیون، مو و هر چیز دیگری که در طول روز به شما چسبیده است همچون گرده گل، موی حیوانات خانگی تا کپک قارچی و ذرات خاک و باکتری و ویروس آلوده می کنید.
دکتر هدلی ادامه داد که کنه از عرق و سلول های مرده پوست تغذیه می کند و زمانی که آنها را به رختخواب می برید به تکثیر آنها کمک می کنید.
در حقیقت مطالعات گذشته هم نشان داده بود باکتری هایی که عامل بیماری هستند روی ملحفه های شسته نشده زندگی می کنند.
با وجود هشدارهای پزشکان در خصوص ضرورت تعویض هرچند روز یک دفعه روبالشی و هر هفته ملحفه ها، تعدادی از افراد یک ماه یا بیشتر برای شستن ملحفه های خود صبر می کنند.
نظر سنجی موسسه گالوپ در انگلیس نشان داد که تقریباً نیمی از مردان هر چهار ماه یک دفعه محلفه های خودرا تعویض می کنند.1402/04/11
08:05:42
5.0 / 5
263
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت