نایب رییس انجمن داروسازان اعلام كرد

سهمیه بندی سرم در داروخانه ها

سهمیه بندی سرم در داروخانه ها

به گزارش خود درمانی، نایب رییس انجمن داروسازان ضمن تشریح چرایی کمبود سرم در کشور، اظهار داشت: در مقطع فعلی، واردات سرم به کشور از طرف وزارت بهداشت ضرورت دارد.


دکتر علی فاطمی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی مباحث مطرح شده، در حوزه کمبود سرم، اظهار داشت: هم اکنون کمبود سرم در کشور وجود دارد و به همین دلیل هم سرم فقط به داروخانه های منتخب و برخی از داروخانه های دولتی داده می شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون سرم در داروخانه ها سهمیه بندی شده است.
فاطمی افزود: مراجعه با بیماریهای گوارشی به مراکز درمانی بالا رفته و به همین دلیل مصرف سرم بالا رفته است.
فاطمی درباره ی میزان تولید سرم در کشور، اظهار داشت: روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار بطری سرم در کشور تولید می شود که این میزان تولید، به اندازه نیاز کشور است و در نتیجه نباید کمبود سرم داشته باشیم، اما در بعضی مقاطع مانند شرایط فعلی که بیماریهای فصلی زیاد می شود، متأسفانه با کمبود سرم مواجه می شویم.
وی با تأکید بر ضرورت داشتن ذخیره راهبردی در زمینه دارویی کشور، اظهار داشت: هر کشوری باید ذخایر راهبردی دارو داشته باشد تا در صورت کمبود، مردم گرفتار مشکل نشوند، اما متأسفانه ذخایر راهبردی داروها خصوصاً سرم طی دو سال شیوع ویروس کرونا به صفر رسیده و هم اکنون به اندازه مصرف کشور است.
فاطمی همین طور اظهار داشت: در وضعیت فعلی سرم های داخلی جوابگوی نیاز کشور نیستند و از سویی در این مقطع که زوار اربعین درحال بازگشت هستند و ممکنست با بیماریهای عفونی دستگاه گوارش، گرمازدگی و... مراجعه کنند، واردات سرم به کشور از طرف وزارت بهداشت لازم است.1401/06/25
08:20:01
5.0 / 5
222
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت