بیمار ایتالیایی مورد مشكوك مبتلا شدن به كرونا یك ماه پیش از شناسایی در ووهان

بیمار ایتالیایی مورد مشكوك مبتلا شدن به كرونا یك ماه پیش از شناسایی در ووهان

تیم تحت رهبری سازمان جهانی بهداشت که درباره منشاء ویروس کرونا تحقیق می کنند، روی پرونده یک زن مرموز ایتالیایی متمرکز شده اند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، در نوامبر سال ۲۰۱۹ زنی ۲۵ ساله با علایم گلودرد و راش پوستی به بیمارستانی در میلان ایتالیا رجوع می کند؛ اتفاقی که یک ماه قبل از شناسایی کووید-۱۹ در شهر ووهان چین رخ داد.
برپایه تحقیقاتی که ژانویه سال جاری انتشار یافت، نمونه پوستی بر جای مانده از این زن که شش ماه بعد مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت، رد کروناویروس را نشان می داد.
محققان می گویند، پرونده این زن نشان داده است بسیار قبل تر از آنکه ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹ در بازار هوآنان ووهان رویت شود، در چین و دیگر نقاط وجود داشته و مطالعه پرونده این زن میتواند به فهم این که این بازه چه مقدار بوده است، کمک نماید.
مشکل اصلی اینجاست که هیچکس از هویت این زن آگاه نیست.
روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد، بیمارستان پولیکلینیکو ایتالیا و دانشگاه میلان که بر پرونده او نظارت داشتند، می گویند جزئیاتی از وی در اختیار ندارند.
همینطور رافائل جیانوتی، متخصص ایتالیایی امراض پوستی که این زن را تحت درمان داشت، ماه مارس چند روز قبل از آنکه تیم تحت رهبری سازمان جهانی بهداشت خواهان تحقیقات بیشتری درباره این بیمار شود، درگذشت.
تیم سازمان جهانی بهداشت از دیگر کشورها خواسته است تا روی پرونده های احتمالی کووید-۱۹ که پیش از تایید کرونا در ووهان ثبت شده اند، تحقیق کنند. به قول محققان، بررسی پرونده های مشکوک قبلی می تواند یک چارچوب زمانی از شیوع اولیه این ویروس به وجود آورد.
بدین منظور، این تیم از بانکهای خونی در کشورهای مختلف خواسته است تا نمونه های آزمایشگاهی از اواخر ۲۰۱۹ تا به امروز را برای یافتن آنتی بادی ویروس کرونا مورد بررسی قرار دهند.
مطالعات بسیاری از آن حکایت می کند که افرادی قبل از مشاهده اولیه این ویروس و گزارش آن در مناطق خودشان، به کووید-۱۹ مبتلا شده اند، اما پرونده این زن ایتالیایی همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.
نمونه خونی دریافتی از این زن در ژوئن ۲۰۲۰ برای آنتی بادی ویروس کرونا مثبت شد. چند ماه قبل از آن در دهم نوامبر ۲۰۱۹، دکتر جیانوتی از این زن نمونه پوستی گرفته بود.
برپایه گزارش وال استریت ژورنال، این پزشک ایتالیایی در اوایل ۲۰۲۰ که کشورش گرفتار پاندمی کرونا شد، در نمونه های پوستی موجود به دنبال ردی از کرونا می گشت. او بعد از چند آزمایش به این نتیجه رسید که بیمارش بطور حتم به کرونا مبتلا بوده و محققان میتوانند این را با موارد مبتلا شدن در چین مقایسه کنند.
آمریکا، چین را به لاپوشانی درباره منشاء ویروس کرونا متهم کرده و حتی فرضیه نشت ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان را هم مطرح کرده است.
منبع:

1400/04/22
21:50:21
5.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت