فرمانده عملیات مقابله با كرونا در تهران:

شرایط كرونایی تهران تا ۲ هفته آینده بهبود نمی یابد

شرایط كرونایی تهران تا ۲ هفته آینده بهبود نمی یابد

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران ضمن اشاره به روند افزایشی کرونا در استان تهران، اظهار داشت: همینطور پیشبینی می کنم تا انتهای هفته بازهم شاهد افزایش رشد آماری در شاخصهای بستری و رجوع سرپایی باشیم.


دکتر علیرضا زالی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به این که آخرین آمارها نشان داده است که با فرآیند رو به رشد در شاخصهای کرونا مواجه هستیم، اظهار داشت: شاخص رجوع سرپایی و بستری بیماران کرونایی افزایشی بوده است؛ اما شاخص مرگ و میر تهران هنوز چندان متناسب با میزان رجوع سرپایی افزیش نداشته است.
وی ادامه داد: این مورد می تواند به دلیل تأثیر تاخیر در آمار مرگ و میر نسبت به آمار بستری و رجوع سرپایی باشد و یا این که شاید در خیز پنجم کرونا چون سوش دلتا غالب است، فقط سرایت پذیری افزایش پیدا کرده باشد. چونکه برخی منابع علمی می گویند امکان دارد است ویروس منجر به افزایش مرگ و میر نشود و تنها مبتلایان را افزایش دهد.
وی درباره پیش بینی از شرایط کرونا در تهران طی روزهای آتی، اظهار نمود: بطور قطع شرایط تهران طی دو هفته آتی رو به بهبود نمی رود که به آمار کفه ای برسیم. پیشبینی می کنم تا انتهای هفته بازهم افزایش رشد آماری در شاخصهای بستری و رجوع سرپایی خواهیم داشت و هفته آینده در مورد شاخص مرگ و میر قدرت اظهار نظر و تحلیل بیشتری خواهیم داشت. ولی تابحال عمده ترین افزایش ها در شاخص مراجعین سرپایی و در وهله دوم بستری بخش عادی و سپس بستری بخش ویژه رخ داده است.
زالی ضمن اشاره به در پیش بودن مناسبت هایی همچون عید قربان و غدیر و احتمال افزایش مهمانی ها و دورهمی ها، خاطرنشان کرد: سفارش های این چنینی از جانب ستاد ملی ابلاغ خواهد گردید اما ما در ستاد استانی مقابله با کرونا هم نظرات خویش را اعلام خواهیم کرد.1400/04/22
10:15:13
5.0 / 5
247
تگهای خبر: بیمار , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت