آنتی بادی سرماخوردگی، كووید-۱۹ را خنثی می كند

آنتی بادی سرماخوردگی، كووید-۱۹ را خنثی می كند

نتایج یک آزمایش نشان می دهد: آنتی بادی سرماخوردگی می تواند کووید-۱۹ را خنثی کند و این یافته امکان دارد تولید واکسن هایی را به دنبال داشته باشد که در مقابل تمامی کروناویروس ها مصونیت ایجاد می کنند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، نتایج بررسی ها حاکیست آنتی بادی که بعد از سرماخوردگی در بدن ایجاد می شود می تواند ویروس عامل بیماری کووید-۱۹ را خنثی کند.
ویروس سرماخوردگی و ویروس SARS-CoV-۲ در گروه کروناویروس ها قرار دارند که می توانند بیماری های دستگاه تنفسی فوقانی را به همراه داشته باشند.
هرچند تابحال این باور وجود داشته که آنتی بادی هایی که روی کروناویروس های معمول واکنش نشان می دهند در مقابل ویروسی که منجر به کووید می شود، اثر نمی گذارند اما محققان در نمونه های خون بهبودیافتگان کووید، سطح بالایی از سلول های ایمنی ساخته شده در دوران سرماخوردگی را یافتند که بیماری ها را "به خاطر سپرده" و در صورت بازگشتِ تهدید، باردیگر فعال می شوند.
متخصصان علوم پزشکی در آمریکا اظهار داشتند: یافته های بدست آمده کمک می نماید تا محققان، موفق به تولید واکسن یا روش درمانی مبتنی بر آنتی بادی شوند که در مقابل تمامی کروناویروس ها مصونیت ایجاد نماید.
به گزارش خود درمانی به نقل از دیلی میل، به قول متخصصان آنتی بادی از راه نوعی سلول سیستم ایمنی بدن تولید می شود که بعنوان سلول حافظه B شناخته می شود. سلول های حافظه B روی سطح پاتوژن (عامل بیماری زا) های مهاجم قرار گرفته و آنها را به جهت اینکه توسط سلول های ایمنی دیگر نابود شوند، علامت گذاری می کنند. این سلول های حافظه ای همینطور می توانند سالها - حتی دهه ها - در جریان خون گردش داشته باشند و در صورت وجود عفونتی دیگر، سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با آن فعال کنند.1400/03/11
22:57:39
5.0 / 5
317
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت