در گفت وگو با خود درمانی تشریح شد

شیب نزولی كند كرونا در تهران

شیب نزولی كند كرونا در تهران

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران ضمن اشاره به روند کند نزولی کرونا در تهران، درباره وضعیت اکسیژن رسانی به بیماران کرونایی در بیمارستان ها با عنایت به قطع مکرر برق، اظهار داشت: برق اضطراری و ژنراتورهای تمام بیمارستان ها را در تهران بررسی کردیم و خوشبختانه در سیستم تمام بیمارستان ها تدابیر لازم برای این مورد اندیشیده شده است.دکتر نادر توکلی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به وضعیت کرونا در تهران، اظهار داشت: در تهران در یکم خرداد ماه ۷۶۰ بیمار بستری داشتیم، کل مراجعین ۱۵۰۰ نفر بوده است. همینطور ۱۰۲۵ نفر هم به حوزه بهداشت مراجعه نموده اند. در عین حال کل بستری فعلی در استان تهران ۵۵۸۸ نفر است. در عین حال میزان فوتی در ۳۱ اردیبهشت و یکم خرداد ماه ۷۰ نفر بوده است. نزدیک به ۶۰۰ نفر هم از بیمارستان ترخیص شده اند.
شیب نزولی کُند کرونا در تهران
وی فزود: در تهران شاهد شیب نزولی و رو به کاهش بیماری هستیم، اما این کاهش به کندی اتفاق می افتد. نمی توان منکر وجود ویروس های جهش یافته در تهران شد، اما آنچه مسلم است، رفتار و الگویی که هم اکنون از بیماری در تهران می بینیم، عموما ویروس جهش یافته انگلیسی است.

توکلی افزود: خوشبختانه میزان مرگ و میر هم به نسبت کل مراجعین پایین است. از هر ۱۰۰ رجوع کلی که به بیمارستان ها شامل بخش سرپایی و... انجام می شود، یک درصد فوت می کنند. در حالیکه در پیک سوم این میزان تا سه درصد هم رفته بود. در عین حال تعداد مرگ و میر بیمارستانی مان یعنی میزان مرگ و میر از بین افرادی که بستری می شوند، در پیک سوم ۱۰ نفر از هر ۱۰۰ نفر بود که حالا به چهار درصد رسیده است. چونکه به هر حال مراقبت های بیمارستانی بهتر شده، فرهنگ رجوع مردم تقویت شده، کلینیک های سرپایی برای دریافت داروهای تخصصی از جانب بیمارستان ها راه اندازی شده و این موارد سبب شده که وضعیت درمان از یک ماه قبل به نسبت آرام تر شده است. البته هنوز آنقدر که انتظار داریم، پایین نیامده است.
پیشنهاد محدودیت در سفرهای استانی در تعطیلات خرداد ماه
وی ضمن اشاره به تمهیدات لازم درباره تعطیلات نیمه خرداد ماه، اظهار داشت: در این حوزه ستاد ملی مقابله با کرونا باید تصمیم گیری کند. البته ما نامه ای را آماده کردیم که بر مبنای آن نظرمان این است که تا جای ممکن سفرهای استانی در تعطیلات خرداد ماه محدود شود. این مورد فردا در ستاد استانی مطرح می شود.
با رعایت پروتکل ها در انتخابات مشکل عمده ای نخواهیم داشت
توکلی درباره سفارش هایش برای انتخابات هم اظهار داشت: انتخابات یک رسالت ملی است و باید مشارکت حداکثری داشته باشیم، اما با حفظ پروتکل ها و عملا فکر نمی کنم چالش عمده ای در این حوزه داشته باشیم. باید توجه کرد که پیش از این نگرانی زیادی برای مدارس بود، در حالیکه شاخصهای ما نشان می داد که ریسک کودکان به نسبت دوره های قبلی کمتر شده و اگر کودکی هم گرفتار کووید ۱۹ شود، مرگ و میر بسیار به ندرت است. نگرانی هایی از حضور در مدارس برای امتحانات آخر ترم وجود داشت که مدارس با رعایت پروتکل ها کار را انجام می دهند و مشکل عمده ای نداریم. برای سایر مسائل هم هیمنطور است. به هر حال ازدحام مترو و اتوبوس که هر روز با آن مواجهیم، عامل خطر کمی نیست که باید مورد توجه قرار گیرد. به هر حال باید در این موارد پروتکل ها رعایت شود تا پوشش واکسیناسیون به حد معقولی برسد.
قطع برق و وضعیت اکسیژن رسانی به بیماران کرونایی در بیمارستان ها
وی درباره قطع برق روزانه در تهران و مشکلاتی که امکان دارد برای بیماران مبتلا به کرونایی که نیازمند اکسیژن هستند، ایجاد شود، اظهار داشت: برق اضطراری و ژنراتورهای تمام بیمارستان ها را در تهران بررسی کردیم و خوشبختانه در سیستم تمام بیمارستان ها تدابیر لازم برای این مورد اندیشیده شده و تا این لحظه در این حوزه مشکل خاصی به ما گزارش نشده است. در بیمارستان ها در زمینه اکسیژن سازها و... مشکلی نداریم.

توکلی اظهار داشت: افرادی هم که در خانه از اکسیژن استفاده می نمایند، بسیاری از این دستگاه ها به صورت کپسول هستند. در عین حال برخی از آنها هم می توانند با باتری کار کنند.
1400/03/03
10:16:01
5.0 / 5
699
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , ترخیص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت