جدید ترین آمار جهانی همه گیری كرونا

جدید ترین آمار جهانی همه گیری كرونا

به گزارش خود درمانی شمار مبتلایان به بیماری ˮکووید-۱۹ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۶۷ میلیون و ۵۵ هزار و ۲۵۷ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۴۶۸ هزار و ۸۳۵ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، همینطور بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۴۷ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۴۶۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۳.۸ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۰۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۲۶.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۴۴۸ هزار و هند با بیشتر از ۲۹۹ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آنها هم کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیشتر از ۲۲۱ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس هم از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همینطور روسیه بیشتر از ۱۱۸ هزار، فرانسه بیشتر از ۱۰۸ هزار و آلمان هم بیشتر از ۸۷ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها کلمبیا با بیشتر از ۸۴ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۷۹ هزار، ایران با بیشتر از ۷۸ هزار، آرژانتین با بیشتر از ۷۳ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۲ هزار، پرو با بیشتر از ۶۷ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۵ هزار، اوکراین و اندونزی با بیشتر از ۴۹ هزار و ترکیه با بیشتر از ۴۶ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۳ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۳۳۳ مبتلا، ۶۰۳ هزار و ۸۷۶ قربانی
۲. هند: ۲۶ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۱۳۲ مبتلا، ۲۹۹ هزار و ۲۹۶ قربانی
۳. برزیل: ۱۶ میلیون و ۴۷ هزار و ۴۳۹ مبتلا، ۴۴۸ هزار و ۲۹۱ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۵۹۳ هزار و ۹۶۲ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۵۲۶ قربانی
۵. ترکیه: پنج میلیون و ۱۷۸ هزار و ۶۴۸ مبتلا، ۴۶ هزار و ۷۱ قربانی
۶. روسیه: چهار میلیون و ۹۹۲ هزار و ۵۵۴ مبتلا، ۱۱۸ هزار و ۱۲۵ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۶۰ هزار و ۴۴۶ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۱۶ قربانی
۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۱۸۸ هزار و ۱۹۰ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۱۵۳ قربانی
۹.آلمان: سه میلیون و ۶۵۳ هزار و ۱۹ مبتلا، ۸۷ هزار و ۹۶۰ قربانی
۱۰. اسپانیا: سه میلیون و ۶۳۶ هزار و ۴۵۳ مبتلا، ۷۹ هزار و ۶۲۰ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/03/02
13:01:58
5.0 / 5
305
تگهای خبر: امداد , بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت